18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wywiad ujawnia szczegóły

Putin podał datę KOŃCA WOJNY

01.06.2022  09:25
Koniec wojny coraz bliżej?
Koniec wojny coraz bliżej? Fot: Pool Reuters/Associated Press/East News

Ukraińskie media donoszą, że Putin zamierza zakończyć wojnę w ciągu najbliższego miesiąca. Kluczowe będzie zajęcie obwodów donieckiego i ługańskiego, po którym Rosja miałaby ogłosić wielki sukces i przynajmniej na jakiś czas wstrzymać ofensywę.

Według doniesień medialnych Władimir Putin postawił żołnierzom dwa cele, które zadecydują o zakończeniu "operacji" w Ukrainie. Pierwszym z nich jest zajęcie całego obwodu ługańskiego na początku czerwca. Drugim, zdobycie obwodu donieckiego do 1 lipca bieżącego roku. Tym samym zrealizowanie obu celów miałoby doprowadzić do ogłoszenia wielkiego sukcesu i zakończenia ofensywy.

Putin zakończy wojnę?

Badacze z Instytutu Badań nad Wojną twierdzą z kolei, że rosyjskie władze coraz częściej zmagają się z ostrą krytyką ze względu na liczne porażki i brak "konkretnych zdobyczy militarnych w Ukrainie". Bez ogłoszenia zwycięstwa przyszłość Władimira Putina będzie niepewna.

Wewnętrzne niezadowolenie w rosyjskich kręgach wojskowych, gdzie uważa się, że Kreml nie robi wystarczająco dużo, aby wygrać wojnę, dalej rośnie. Były oficer FSB Igor Girkin, znany pod pseudonimem Striełkow, skrytykował wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, który mówił, że priorytetem 'operacji specjalnej' na Ukrainie jest oswobodzenie Donbasu - informuje ISW.

Obecnie Rosjanie większość wojsk koncentrują w Donbasie, gdzie odbędą się starcia kluczowe dla losów całej wojny. W pokonaniu Putina mają pomoc dostawy ciężkiego uzbrojenia wysyłane przez Zachód, jednak część sprzętu dotrze dopiero pod koniec czerwca.

Czytaj także