18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ciągle mu mało

Putin podjął nową decyzję ws. Ukrainy. Celem numer jeden jest...

04.07.2022  16:00
Władimir Putin podjął decyzję dotyczącą wojny w Ukrainie
Władimir Putin podjął decyzję dotyczącą wojny w Ukrainie Fot: MIKHAIL METZEL/AFP/East News

Agencja AFP przekazała, że Władimir Putin wydał rozkaz kontynuowania "operacji wojskowej" we wschodniej części Ukrainy. Powodem decyzji ma być ostatni sukces okupantów, czyli zdobycie kontroli nad obwodem ługańskim.

Rosjanie mimo ponoszenia dużych strat powoli idą do przodu, zajmując kolejne miejscowości i terytoria. Do wyhamowania najeźdźców konieczna będzie nowa broń, którą powoli dostarcza NATO.

Putin wydał nowy rozkaz

Eksperci przyznają, że rosyjska armia odniosła właśnie największy sukces od marca tego roku, co rozbudziło apetyt Władimira Putina. Prezydent Rosji nakazał szefowi MON Siergiejowi Szojgu kontynuowanie ofensywy na wschodzie.

Jednostki wojskowe, w tym grupa Wschód i grupa Zachód, muszą wykonywać swoje zadania zgodnie z wcześniej zatwierdzonymi planami - mówił Szojgu.

Po ponad dwóch miesiącach od rozpoczęcia "drugiej fazy operacji" Rosjanie kontrolują niemalże cały obwód ługański oraz połowę obwodu donieckiego. Ukraińskie władze podkreślają, że wycofanie się żołnierzy z Lisiczańska odbyło się zgodnie z planem.

Pozostawienie pozycji jest złe w sensie wojskowym, ale w utracie Lisiczańska nie ma nic złego. Musimy wygrać wojnę, a nie bitwę o Lisiczańsk - stwierdził Serhij Hajdaj, szef obwodu ługańskiego.

Ukraińskie władze ostrzegają, że teraz większość ataków skupi się na obwodzie donbaskim, a głównym celem ataków będzie Bachmut i Słowiańsk. Podczas walki o Lisiczańsk putinowcy mieli około dziesięciokrotną przewagę liczebną.