18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jedzie do kolegi?

Putin się pakuje i... OPUSZCZA ROSJĘ

21.06.2022  16:48
Władimir Putin opuszcza Rosję
Władimir Putin opuszcza Rosję Fot: OLGA MALTSEVA/AFP/East News

Władimir Putin pierwszy raz od momentu wywołanej przez siebie wojny w Ukrainie... opuszcza Rosję! Prezydent pojedzie niedaleko, do swojego politycznego kumpla. Domyślacie się, jaki jest kierunek jego wycieczki?

Władimir Putin pakuje manatki i... niestety, nie wyprowadza się na księżyc. Prezydent Rosji ma w planach wycieczkę pod koniec czerwca, która może przynieść polityczne, wymierne korzyści. Imperator odwiedzi białoruskiego dyktatora - Aleksandra Łukaszenkę.

Władimir Putin raczej nie rusza się ze swojej strefy komfortu, chyba że trzeba wywołać wojnę w Ukrainie - wtedy jest bardzo wyrywny. Obecnie pierwszy raz od długiego czasu prezydent Rosji opuści swoje miejsca przebywania i zamieszkania.

Władimir Putin opuszcza Rosję

Po raz pierwszy od trzech lat Władimir Putin ponownie pojawi się na Białorusi, która od początku konfliktu zbrojnego zdaje się mu sprzyjać. Podobno prezydent Rosji chce tą wizytą przekonać Aleksandra Łukaszenkę do zbrojnego zaangażowania się w tę wojnę.

O tym, że Władimir Putin szykuje się do zagranicznej podróży poinformowała agencja Interfax, powołując się na przekaz premiera Rosji, Michaiła Miszustina. Putin 30 czerwca i 1 lipca weźmie tam udział w Forum Regionów tzw. Państwa Związkowego, które będzie trwało w Grodnie.

Zbliżające się Forum Regionów z udziałem prezydentów Rosji i Białorusi da jeszcze głębszy nowy impuls współpracy międzyregionalnej

- zapowiada premier Miszustin.

Myślicie, że faktycznie taki wyjazd zaowocuje jeszcze większym rozwojem konfliktu zbrojnego w kraju z nami sąsiadującym? Wszyscy mają wobec tego jak najczarniejsze przeczucia...

Czytaj także