18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wstrząsające doniesienia

Putin wydał ROZKAZ INWAZJI NA UKRANIĘ. "A więc wojna"

21.02.2022  09:09
Rosjanie szykują się do ataku na Ukrainę?
Rosjanie szykują się do ataku na Ukrainę? Fot: Russian Defense Ministry Press Service/Associated Press/East New

Telewizja CBS News, powołując się na dane amerykańskiego wywiadu, poinformowała, że "rosyjscy dowódcy dostali rozkaz ataku na Ukrainę". Przy granicy stacjonuje około 150 tysięcy żołnierzy gotowych do wkroczenia na terytorium naszego wschodniego sąsiada. Doniesienia te skomentowały już rosyjskie władze.

Wszystko wskazuje na to, że głoszone przez Zachód groźby sankcjami, ostrzeżenia, a nawet wyrażanie głębokiego zaniepokojenia nie powstrzymały Władimira Putina. Zgodnie z doniesieniami amerykańskiego wywiadu zapadła już decyzja o inwazji na Ukrainę, a mówiąc wprost decyzja o wojnie.

Wszystko, co widzimy, mówi nam, że decyzja, którą według nas podjął prezydent Putin, aby dokonać inwazji, posuwa się naprzód. Widzieliśmy to z prowokacjami stworzonymi przez Rosjan lub siły separatystyczne w weekend, operacjami fałszywej flagi, dzisiejszymi wiadomościami, że ćwiczenia, w które Rosja była zaangażowana na Białorusi, które miały się zakończyć w ten weekend, będą kontynuowane z powodu napięć na wschodniej Ukrainie, napięć stworzonych przez Rosję i siły separatystyczne, które tam wspiera – poinformował sekretarz stanu Antony Blinken.

Przy granicy z Ukrainą znajduje się około 150 tys. uzbrojonych po zęby żołnierzy, którzy zgodnie z doniesieniami czekają na wytyczne dowódców, pracujących teraz nad szczegółowym planem ataku.

Wojna na Ukrainie

Doniesienia CBS News błyskawicznie skomentował były szef MSW Radosław Sikorski. Polityk przyznał, że właśnie zaczyna się wojna między Rosją a Ukrainą.

A więc wojna. Kompletnie niesprowokowana, niesprawiedliwa, zaborcza wojna przeciwko słabszemu sąsiadowi - napisał europoseł na Twitterze.

Informacjom tym zaprzeczają rosyjskie władze, podkreślając, że "nie ma inwazji i nie ma takich planów". Nie zgadza się z nimi też ukraiński minister obrony Oleksij Rzenikow, oceniając, że w ciągu dwóch najbliższych dni do ataku nie dojdzie. Czy tę sytuację da się jeszcze uratować?

Zobacz także

logo Tu się dzieje