18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie przełom?

Putin zmienia podejście do Ukrainy. Widzi "pozytywne zmiany"

11.03.2022  14:42
Władimir Putin szykuje się do zakończenia wojny?
Władimir Putin szykuje się do zakończenia wojny? Fot: Sasa Dzambic Photography/Shutterstock

Władimir Putin stwierdził w piątek, że doszło do postępu w rozmowach Kremla z Ukrainą. Jak dodał, widać "pewne pozytywne zmiany". Sankcje i opór Ukraińców wystraszyły rosyjskiego przywódcę?

Według informacji przekazanych przez agencję Reuters Władimir Putin w trakcie rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką stwierdził, że widać postępy w negocjacjach z Ukrainą.

Negocjatorzy z naszej strony powiedzieli mi, że są pewne pozytywne zmiany - stwierdził Putin.

Rosyjski przywódca nie ujawnił szczegółów, lecz w najnowszym wystąpieniu poinformował, że wkrótce omówi ten temat z Łukaszenką. Jak dodał, rozmowy z ukraińskimi dyplomatami prowadzone są "praktycznie codziennie".

Tajemnicze słowa Putina

Wypowiedź Władimira Putina, choć nieco tajemnicza i niepokrywająca się z ostatnimi słowami o ściąganiu "ochotników" z Bliskiego Wschodu, mocno poprawiła nastroje na rynkach. Po południu indeksy zaświeciły na zielono, a część osób twierdzi nawet, że jest to spory krok w stronę zakończenia wojny.

Na zmianę podejścia Moskwy wskazuje także ostatnia wypowiedź rzecznika Kremla Dimitii Pieskowa, który stwierdził, że nie wyklucza spotkania Putina z Zełenskim" i jest to "koncepcyjnie możliwe". Rosyjski przywódca próbuje wyjść z twarzą z trwającego konfliktu?