18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stracili kontrolę

Władza apeluje o noszenie maseczek w domu. Będzie nowy nakaz?

Bartłomiej Ciepielewski
12.01.2021  18:08
Maseczki w domu to dobry pomysł?
Maseczki w domu to dobry pomysł? Fot: Sam Wordley/Shutterstock

Dyrektor Departamentu Zdrowia w Los Angeles namawia, by mieszkańcy miasta, którzy często opuszczają miejsce zamieszkania, po powrocie do domu chodzili w maseczkach. Zdaniem Barbary Ferrer jest to skuteczny sposób, zapobiegający roznoszeniu wirusa wśród pozostałych lokatorów.

Władze Los Angeles ogłosiły, że trwający atak pandemii jest największą katastrofą od dziesięcioleci. O zachowanie wyjątkowej ostrożności apeluje dr Barbara Ferrer, dyrektor DZP w Los Angeles.

Obecnie, ponieważ (wirus) jest tak rozprzestrzeniony, rekomendujemy, by ludzie zakrywali twarz w czasie, gdy są w domu. To będzie dodatkowa warstwa ochronna w czasie, gdy mierzymy się z  tą falą (epidemii) - apelowała specjalistka.

W hrabstwie Los Angeles co minutę wykrywane jest 10 przypadków zakażeń koronawirusem. Przeciążona służba zdrowia straciła kontrolę nad sytuacją.

Dramat w Los Angeles

W Mieście Aniołów każdego dnia wykrywane jest kilkanaście tysięcy zakażeń koronawirusem. Od listopada na terenie hrabstwa liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wzrosła o 1000 procent.

Szpitale alarmują o brakach tlenu dla zakażonych oraz malejącej liczbie dostępnych łóżek. Mimo trwających w całym kraju szczepień sytuacja określana jest jako tragiczna.

Czytaj także