18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Twarde kroki

Urzędnicy wejdą ludziom do domu. Będą pytać o szczepienia

07.07.2021  21:44
Włochy: Szczepienia na Covid-19
Włochy: Szczepienia na Covid-19 Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Urzędnicy włoskiej Lombardii będą chodzić do domów obywateli i pytać o to, kto poddał się szczepieniu na Covid-19. Włochy boją się ponownego powrotu pandemii koronawirusa, która szczególnie dotkliwie obeszła się z ich społeczeństwem.

Szczepienie na Covid-19 jest podstawowym krokiem w stronę normalności. Niestety, na świecie wciąż jest wielu ludzi, którzy bardziej niż zachorowania na koronawirusa - boją się przyjęcia preparatu. Z tej przyczyny niektóre kraje decydują się na odważne kroki.

Włochy, a konkretnie Lombardia, podjęły bardzo ważną decyzję. Urzędnicy będą chodzić po domach i sprawdzać, kto się zaszczepił. Wszystko dlatego, że kraj ten został szczególnie mocno dotknięty pierwszą falą koronawirusa i nie ma ochoty na powtórkę.

Szczepienie na Covid-19 będzie obowiązkowe?

Kolejne mutacje koronawirusa: Delta i Lamba mogą sprawić, że cały świat znajdzie się w punkcie wyjścia, dlatego tak ważne jest przyjmowanie szczepionek już teraz. Po to, by zapobiec kolejnej katastrofie, władze włoskiej Lombardii zdecydowały o tym, że specjalni urzędnicy będą odwiedzać mieszkańców w domach. Celem jest przekonanie 450 tysięcy osób w wieku powyżej 60 lat do zaszczepienia przeciwko COVID-19.

Będziemy chodzić od domu do domu. Jesteśmy regionem, który ma najniższy w kraju wskaźnik niezaszczepionych osób w wieku powyżej 60 lat; to 14 procent. Chcemy dowiedzieć się, dlaczego są jeszcze osoby niezaszczepione i wyjaśnić znaczenie szczepień

- tłumaczyła Letizia Moratti, szefowa ds, wydziału do spraw służby zdrowia.

Myślicie, że polski rząd postanowi coś podobnego i niedługo urzędnicy będą nas odwiedzać w czasie wolnym?

Czytaj także
Przeczytaj więcej