18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mają żal

Włochy oskarżają Polskę. Chodzi o pandemię koronawirusa

22.03.2020  12:11
Włochy oskarżają Polskę. Chodzi o pandemię koronawirusa
Włochy oskarżają Polskę. Chodzi o pandemię koronawirusa Fot: Shutterstock

Włochy ze wszystkich europejskich krajów, zostały najmocniej dotknięte epidemią koronawirusa. Okazuje się, że Italia ma pretensję do... Polski. Ta informacja zaskoczy chyba wszystkich. 

Włochy dzielnie walczą z epidemią koronawirusa, ale sytuacja jest tak dramatyczna, że nie dziwi nas ich totalne załamanie. Padają ponure rekordy, jak choćby ten dotyczący liczby zgonów. W tym trudnym czasie w ludziach odzywają się przykre emocje.

Włosi mają pretensję... do Polaków! W obliczu epidemii pojawiło się w nich wiele żalu.

Włochy mają żal do Polski. Chodzi o koronawirusa

Władze włoskiego stołecznego regionu Lacjum protestują w przeciwko zatrzymaniu przez polskie służby celne 23 tysięcy maseczek ochronnych kupionych w Polsce w związku z kryzysem epidemiologicznym - podaje agencja Ansa.

Strona włoska oskarża Polaków, że w ten sposób utrudniają im oni walkę z koronawirusem. 

To coś poważnego i absurdalnego, że na odprawie celnej w Polsce zatrzymano 23 tysiące maseczek typu FFP2, kupionych przez region Lacjum. To niespotykanie poważny fakt, o którym natychmiast poinformowaliśmy krajową Obronę Cywilną

- oświadcza szef wydziału do spraw służby zdrowia we władzach regionalnych Alessio D'Amato, cytowany przez włoską agencję.

Proszę, aby zwrócono Lacjum sprzęt odebrany niesłusznie i dziękuję ambasadzie Włoch w Polsce i naszemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych za natychmiastowe zainteresowanie

- dodał przedstawiciel władz włoskiego regionu z siedzibą w Rzymie.

Jak się okazuje, maseczki zostały zatrzymane, gdyż są obecnie towarem deficytowym i w czasach epidemii w ogóle nie powinny zostać sprzedane zagranicznemu odbiorcy. To wszystko znajduje poparcie w nowych ustawach, wprowadzonych w obliczu zagrożenia. 

Czytaj także