18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus we Włoszech

Koszmar. Ciała ofiar epidemii nie mieszczą się w kostnicach

14.03.2020  18:36
Koszmar. Ciała ofiar epidemii nie mieszczą się w kostnicach
Koszmar. Ciała ofiar epidemii nie mieszczą się w kostnicach Fot: AP/Associated Press/East News

Koronawirus SARS-COV-2 sieje prawdziwe spustoszenie we Włoszech. Najgorzej jest w Lombardii, gdzie zachorowało i zmarło jak dotąd najwięcej osób. Niestety, ofiar jest tak dużo, że kostnice nie nadążają z pracą!

We Włoszech czasowo zakazano mszy świętych, a nawet pogrzebów. Ciała ofiar koronawirusa SARS-COV-2 składowane są w trumnach i czekają na kremację lub tradycyjny pochówek. Niestety, nie mieszczą się już w kostnicach.

W Bergamo w kostnicę zamieniono przycmentarny kościół. Podobne rozwiązanie zastosowano w Cremonie, z tym wyjątkiem, że ciała przetrzymuje się w kościele najbliżej szpitala. Również kura w Brescii udostępniła część kościołów, by na czas epidemii pełniły miejsce kostnic.

Włochy nie radzą sobie z epidemią. Umieralność na koronawirusa jest u nich największa na świecie. Tylko w ciągu ostatniej doby zmarło ponad 200 osób.
We Włoszech, według danych na sobotę, SARS-COV-2 zaraziło się już prawie 18 tysięcy osób. W całym kraju odnotowano 1441 ofiar śmiertelnych, z czego 996 przypadków to mieszkańcy Lombardii.