18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaszczepiona na amen

Fatalny błąd podczas szczepień. 23-latka otrzymała sześć dawek

11.05.2021  14:34
23-latka otrzymała sześciokrotną dawkę szczepionki
23-latka otrzymała sześciokrotną dawkę szczepionki Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Do fatalnej pomyłki doszło w jednym z włoskich punktów szczepień. Medycy podali kobiecie sześciokrotną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. 23-latka przebywa obecnie w szpitalu.

Włoski dziennik "La Nazione" poinformował o fatalnej pomyłce w jednym z toskańskich szpitali. Podczas szczepień medyków, jedna ze stażystek psychologii klinicznej otrzymała całą fiolkę szczepionki przeciw COVID-19. Początkowo nikt nie zamierzał informować o popełnionym błędzie.

Szokująca pomyłka podczas szczepienia

Prawda wyszła na jaw po tym, gdy kobieta źle się poczuła. Z pomocą i przeprosinami pospieszył wtedy personel placówki.

Pomyliliśmy się, przepraszamy. Podaliśmy pani całą fiolkę szczepionki, czyli sześć dawek - przekazano 23-latce.

Kobieta przebywa w szpitalu, a lekarze stale monitorują jej stan zdrowia. Jak na razie 23-latka otrzymała jedynie paracetamol, który ma zmniejszyć ból głowy.

Dziennik "La Nazione" podkreśla, że to kolejna w ostatnim czasie tak poważna pomyłka w punkcie szczepień. Podobna sytuacja miała miejsce w Niemczech, gdzie pacjent omyłkowo otrzymał pięć dawek preparatu. Do tej pory nie przeprowadzono badań oceniających jaki wpływ na organizm ma przyjęcie pięciokrotnej lub większej dawki szczepionki.