18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

piekło na wodzie

Koronawirus na statku! 6 tysięcy osób uwięzionych

30.01.2020  13:54
Koronawirus na statku! 6 tysięcy osób uwięzionych
Koronawirus na statku! 6 tysięcy osób uwięzionych Fot: Wikipedia

Koszmar we Włoszech. Na gigantycznym statku uwięzionych jest 6 tysięcy osób. Na pokładzie prawdopodobnie wykryto właśnie koronawirus.

Ponad 6 tysięcy pasażerów, a na pokładzie koronawirus 2019-nCoV? Prawdziwy koszmar przeżywają właśnie podróżujący ogromnym wycieczkowcem we Włoszech, którzy zostali masowo poddani obowiązkowej kwarantannie.

Żaden z pasażerów dryfującego w pobliżu Civitavecchia statku nie może zejść na ląd. Wszystko przez podejrzenie zarażenia koronawirusem o 54-letniej Chinki.

Masowa kwarantanna

Turystka z Chin ma wysoką gorączkę i problemy z oddychaniem. W środę wieczorem poprosiła personel medyczny o pomoc. Od razu została wstępnie przebadana i wraz z mężem odizolowana od reszty pasażerów.

Ciągle nie wiadomo, czy Chinka faktycznie zaraziła się zabójczym koronawirusem 2019-nCoV. U jej męża nie odnotowano żadnych niepokojących objawów. Mimo to, do czasu potwierdzenia lub wykluczenia choroby, 6 tysięcy osób przebywających na statku nie może go opuścić. Wszyscy są potencjalnymi nosicielami - podaje „Corriere della Sera”.

Koronawirus zbiera żniwo

Według najnowszych, oficjalnych informacji, z powodu koronawirusa z Wuhan zmarło już 170 osób, a blisko 8 tysięcy jest zarażonych. Chińczycy twierdzą, że są w stanie opanować rozwój epidemii.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przekonuje, że choć wirus z pewnością prędzej czy później dotrze do Polski, nie mamy się czego obawiać, bo jesteśmy na niego przygotowani. Uważa, że koronawirus jest mniej więcej takim samym zagrożeniem, jak zwykła grypa. Dlaczego więc w Chinach zamykane są lotniska i wszelkie instytucje publiczne, ulice zioną pustkami, a ludzie muszą bunkrować się w domach? I czemu wszystkie drogi prowadzące do Wuhan odgradzane są murem? Tego nikt jak na razie nie wyjaśnił.

Przeczytaj więcej
Komentarze