18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

150 zarażonych

Koronawirus szaleje we Włoszech. Pozamykane szkoły, 3 osoby zmarły

Emilia Waszczuk
24.02.2020  08:51
Koronawirus szaleje we Włoszech. Pozamykane szkoły, 3 osoby zmarły
Koronawirus szaleje we Włoszech. Pozamykane szkoły, 3 osoby zmarły Fot: Carlo Cozzoli/FOTOGRAMMA/SIPA/SIPA/East News

Koronawirus dotarł do Europy i niestety, zbiera śmiertelne żniwo. W Polsce na wyniki badań czeka w szpitalach kilka osób, tymczasem we Włoszech zrobiło się naprawdę niebezpiecznie.

W sobotę we Włoszech koronawirus COVID-19 zabił dwoje Włochów (kobietę i mężczyznę, którzy nie byli w Chinach). W niedzielę służby w Rzymie poinformowały o kolejnym przypadku śmiertelnym. Nie żyje pacjentka oddziału onkologicznego szpitala w mieście Crema w Lombardii.

Wszystkie trzy zgony odnotowano na północy Włoch. Zarażonych jest już 150 osób, z czego 25 przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Co gorsza, cięgle nie wiadomo, kto jest pacjentem "zero" - czyli od kogo zaczęły się zarażenia. To oznacza, że chorujących może przybyć.

"Wuhan" w Europie?

Włochy już wprowadzają obostrzenia i próbują chronić obywateli przed koronawirusem. Zamkniętych jest część szkół i odwołano imprezy masowe. Karnawał w Wenecji został zakończony przed czasem. Władze Lombardii (110 przypadków zachorowań) nie wykluczają, że jeśli epidemia się rozszerzy, wprowadzą ograniczenia podobne do tych w Wuhan.

W wyniku silnego rozprzestrzeniania się COVID-19 we Włoszech, obywatele zaczęli wykupywać maseczki ochronne i środki dezynfekujące. Ich ceny z dnia na dzień poszybowały do góry.

Koronawirus zbiera żniwo

W poniedziałek Narodowa Komisja Zdrowia przekazała informacje o kolejnej fali zarażeń i zgonów. Tylko w niedzielę zmarło 150 osób, a 450 zostało zarażonych. W sumie, wedle oficjalnych statystyk, w Chinach nie żyją już 2592 osoby. Koronawirusem zaraziło się 77 150 osób.