18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przerażające doniesienia

Lekarz mordował pacjentów zakażonych koronawirusem

28.01.2021  09:03
Lekarz morderca zabijał chorych na COVID-19
Lekarz morderca zabijał chorych na COVID-19 Fot: Haris Mm/Shutterstock

Włoski lekarz pracujący w szpitalu Montichiari został oskarżony o zabójstwo dwóch pacjentów chorych na COVID-19. Mężczyzna chciał zwolnić łóżka w krytycznym momencie pandemii koronawirusa.

Według ustaleń policji włoski lekarz Carlo Mosca podał śmiertelną dawkę leków 80-letniemu Angelo Pattiemu oraz 61-letniej Natale Bassi. Działania medyka motywował niedostatek wolnych łóżek w placówce medycznej. Media informowały wtedy o pacjentach konających na korytarzach.

Dowodami w sprawie są między innymi zeznania pielęgniarek, które poinformowały, że Carlo Mosca nakazywał im podawanie pacjentom porpofolu i chlorku sukcybolocholiny w końskich dawkach. Śledczy zauważyli, że między listopadem 2019 roku a kwietniem ubiegłego roku, doszło w szpitalu do 70-procentowego wzrostu zamówień tych preparatów.

Lekarz zabijał pacjentów, by zwolnić łóżka

Pod koniec 2020 roku do włoskiej prokuratury wpłynęło doniesienie dotyczące lekarza mordercy. Przeciwko oskarżonemu toczy się śledztwo, lecz nie przyznaje się on do winy. Jak podkreśla, nigdy nie zdecydowałby się na odebranie komuś życia.

47-letni medyk został oskarżony o morderstwo i fałszowanie dokumentacji medycznej. Mężczyzna modyfikował informacje o stanie zdrowia pacjentów, tak by wyglądali oni na śmiertelnie chorych.

logo Tu się dzieje