18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zapłacili życiem

Nie żyje 5-osobowa rodzina. Odmawiali szczepienia na COVID-19

05.02.2022  14:38
Włoska rodzina zmarła z powodu COVID-19
Włoska rodzina zmarła z powodu COVID-19 Fot: chaiyawat chaidet/Shutterstock

Ojciec matka oraz troje ich dzieci zginęli z powodu COVID-19. Rodzina od początku pandemii sprzeciwiała się szczepieniom, głosząc rozmaite, antyszczepionkowe teorie. Włoskie media informują, że zmarli mieli od 50 do 80 lat.

Rodzina mieszkała we włoskiej miejscowości Pietraperzia, niedaleko Enny. Cała piątka odeszła w ciągu miesiąca. Pierwszy zmarł 80-letni mężczyzna. Następnie walkę o życie w szpitalu przegrała jego 78-letnia żona. Ostatnie zmarły dzieci: 50-letni syn oraz córki w wieku 52 i 55 lat.

Jesteśmy zdruzgotani. Straciliśmy wszystko. Bali się - mówiła 25-letnia Noemi, której choroba zabrała matkę i dziadków.

Bliscy przyznają, że rodzina nie zdecydowała się na szczepienie, gdyż obawiała się efektów ubocznych szczepionki, które dotknęły ich przyjaciół.

Szczepienia we Włoszech

We Włoszech od lutego obowiązują nowe przepisy pandemiczne, wprowadzające obowiązek szczepień przeciw COVID-19. Osoby powyżej 50 roku życia są zobowiązane do przyjęcia preparatu. W innym przypadku otrzymają grzywnę w wysokości 100 euro.

Włoskie wadze rozszerzyły też zakres miejsc, gdzie wymagane są covidowe przepustki. Od kilku dni osoby niezaszczepione nie wejdą do księgarni, banków, poczt czy większości sklepów.