18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jest nadzieja

Włosi mają LEK NA KORONAWIRUSA?! Stan pacjentów poprawił się w 24h!

Emilia Waszczuk
10.03.2020  19:06
Włosi mają LEK NA KORONAWIRUSA?! Stan pacjentów poprawił się w 24h!
Włosi mają LEK NA KORONAWIRUSA?! Stan pacjentów poprawił się w 24h! Fot: Shutterstock

Sensacyjne doniesienia z Włoch. Tamtejsi lekarze zaaplikowali znany im wcześniej, lecz stosowany w innym schorzeniu lek dwóm pacjentom z koronawirusem. Działanie medykamentu dało nadzieję na zwyciężenie epidemii!

Dwoje poważnie chorych na COVID-19 pacjentów zostało niemal wyleczonych dzięki testowi wykonanemu przez lekarzy. Jak informuje portal ilmmessaggero.it, cierpiący z powodu wywołanego koronawirusem SARS-COV-2 zapalenia płuc, odczuli znaczne polepszenie stanu zdrowia już w 24 godziny po przyjęciu leku.

Podobne efekty zauważono w Chinach - tam ten sam lek zaaplikowano grupie 21 pacjentów. Pozytywne skutki jego działania pojawiły się już 24-48 godzin później.

Koniec epidemii?

Co podano zarażonym koronawirusem pacjentom? Lek stosowany w umiarkowanym i ciężkim nasileniu RZS - reumatoidalnego zapalenia stawów. Tocilizumab stosuje się, gdy inne specyfiki nie dają spodziewanych efektów w walce z chorobą.

Czy powinniśmy już wpadać w entuzjazm i spodziewać się rychłego zahamowania epidemii? Niestety, aby móc podawać lek innym chorym, potrzebne są dokładne testy i bardzo duża próba (ilość osób poddanych eksperymentalnemu leczeniu). Jest jednak nadzieja, a naukowcy nie ustępują w badaniach!