18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin wydał rozkaz

Wojna! Atak na Ukrainę [WIDEO]

24.02.2022  08:00
Wojna! Rosja zaczęła atak na Ukrainę [WIDEO]
Wojna! Rosja zaczęła atak na Ukrainę [WIDEO] Fot: Angelika von Stocki/FaceToFace/REPORTER/Reporter/East News

Rosja atakuje Ukrainę! Władimir Putin wydał rozkaz do ataku, a rakiety wybuchają w kolejnych miastach. Media przekazują nowe informacje o setkach rannych i strzałach w Kijowie, a do internetu trafiają szokujące nagrania wideo i zdjęcia.

Rozpoczął się ATAK NA UKRAINĘ. Światowe agencje informacyjne podały, że prezydent Rosji Władimir Putin o godzinie 4 w nocy wydał rozkaz przeprowadzenia „specjalnej operacji wojskowej w Donbasie”. Ma to być odpowiedź na „groźby ze strony Ukrainy”. Putin ogłosił, że „sprawiedliwość i prawda są po stronie Rosji”.

Wojna! Zaczęła się inwazja na Ukrainę

Pojawiają się informacje o eksplozjach w kolejnych ukraińskich miastach, a na terenie całej Ukrainy obowiązuje stan wojenny. Wiadomo również, że Rosja zbombardowała bazy wojskowe pod Kijowem. Atakowane są wojskowe obiekty w całym kraju, wybuchają kolejne pożary.  Fox News podaje, że jest to dopiero „wstępny ostrzał”, a wojska rosyjskie wejdą za chwilę na Ukrainę ze wszystkich strony. Jak na razie Rosjanie atakują Ukrainę ze strony Białorusi. Są też doniesienia o kolejnych miejscowościach zajmowanych przez Rosjan

Ukraińska armia informuje o strąceniu pięciu rosyjskich samolotów i jednego śmigłowca w obwodzie Ługańskim – pisze Reuters.

Rosja atakuje Kijów

Prowadzony jest ostrzał regionu Lwowa. Słychać syreny alarmowe, a mieszkańcy Lwowa uciekają do schronów. Część z nich próbuje opuścić miasto.

Putin powiedział, że Rosja nie może tolerować tego, co nazwał groźbami ze strony Ukrainy i ostrzeżeniami przed ingerencją z zagranicy. Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w całym kraju – relacjonuje Wirtualna Polska.

Informacje  o spadochroniarzach wojsk rosyjskich w Odessie nie są prawdziwe.  Lotnictwo Ukrainy odpiera atak powietrzny. Wojsko jest w pełnej  gotowości bojowej. Zajmujemy i utrzymujemy pozycje obronne. Sytuacja  jest pod kontrolą – czytamy w oświadczeniu sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Atak na Ukrainę. Putin wydał rozkaz [WIDEO]

Czytaj także