18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

USA zaatakuje Iran?

Zaczyna się III wojna światowa! Trump: "wybraliśmy cele"

Wojciech Kozicki
05.01.2020  11:14
Donald Trump może zaatakować Iran - historia ludzkości skończy się w ogniu?
Donald Trump może zaatakować Iran - historia ludzkości skończy się w ogniu? Fot: AP/Associated Press/East News

III wojna światowa właśnie się zaczyna? Konflikt USA-Iran może wybuchnąć w każdej chwili, a prezydent Donald Trump na Twitterze dolewa oliwy do ognia. Oznajmił, że Ameryka wybrała już cele i jest gotowa do wojny.

Iran zapowiedział odwet za zabicie generała i dowódcy elitarnej irańskiej jednostki Al-Kuds Kasema Sulejmaniego - to może oznaczać krwawą rzeź na niewyobrażalną skalę. Chociaż prezydent USA Donald Trump na początku apelował o negocjacje, to już jego ostatnie wpisy na Twitterze świadczą o tym, że zamierza podsycić spór na linii Waszyngton-Teheran. Szykuje się III wojna światowa?

Amerykański polityk w mediach społecznościowych opublikował ostrzeżenie dla Iranu i zagroził, że wybrał już 52 cele ważne m.in. dla irańskiej kultury. Mają to być m.in. miejsca odnoszące się do kryzysu zakładników w latach 1979-1981, gdy irańscy studenci zajęli wtedy ambasadę Stanów Zjednoczonych w Teheranie i wzięli jej pracowników za zakładników.

USA nie da sobie grozić. Uderzymy  bardzo szybko i bardzo mocno – Trump na Twitterze grozi Iranowi.

USA kontra Iran  - wybuchnie ostatnia wojna?

Jak podaje radiozet.pl, masakra wisi na włosku. W Iranie nad meczetem w Kom powiewa już czerwona flaga. Symbolizuje ona nadchodzącą wojnę. W sobotę wybuchł też pocisk w zielonej strefie, gdzie znajdują się parlament i placówki dyplomatyczne. Rakiety również uderzyły w sobotę w dzielnicę Dżadrija w Bagdadzie, a także w pobliżu amerykańskiej bazy wojskowej w mieście Balad.

USA może spodziewać się także rozlewu krwi w innych krajach. Jak podają media, w niedzielę zaatakowano amerykańsko – kenijską  bazę wojskową w mieście Lamu w Kenii. Odpowiada za to somalijska grupa islamistyczna Al-Shabaab. Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif w sobotę w sobotę ogłosił, że „to początek końca wrogiej działalności USA w Azji Zachodniej”.

logo Tu się dzieje