18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kosmiczne wojny

Rosja wystrzeliła zabójczy pocisk. ZACZYNA SIĘ WOJNA?

Emilia Waszczuk
17.12.2020  07:44
Rosja szykuje się do kosmicznej wojny
Rosja szykuje się do kosmicznej wojny Fot: Sergey Guneev/SPUTNIK Russia/East News

Niepokojące doniesienia ze wschodu. Władimir Putin igra z ogniem i straszy świat nowym pociskiem. Prezydent Rosji przygotowuje się do kosmicznej wojny?

Czegoś takiego świat jeszcze nie widział. Rosja myśli już nie tylko o podbiciu kolejnych lądów na Ziemi, ale też o wojnach... kosmicznych! Nie są to żadne chore wymysły i fantazje na rok 2137, to się dzieje teraz.

W środę dowództwo kosmiczne USA (SPACECOM) poinformowało, że Rosja wystrzeliła właśnie pocisk antysatelitarny. Na szczęście był to jedynie test nowej broni, ale i tak posypały się ostre oskarżenia.

Zobacz także

Wojna w kosmosie? Rosja ma broń

SPACECOM obawia się, że Rosja chciałaby zamienić kosmos w pole bitwy. Władimir Putin ma być w posiadaniu dwóch rodzajów broni kosmicznej i "przeprowadził kilka prób naziemnego systemu zdolnego do niszczenia satelitów na okołoziemskiej orbicie" - podaje radiozet.pl.

Rosja uczyniła z kosmosu teren bojowy, testując broń kosmiczną i naziemną przeznaczoną do namierzania i niszczenia satelitów

- przekazał generał James Dickinson, szef dowództwa kosmicznego USA.

Jesteśmy gotowi i zdeterminowani, by zapobiec agresji i bronić naszego kraju i naszych sojuszników przed wrogimi działaniami w kosmosie - dodał Dickinson.

Wcześniej Rosjanie deklarowali, że są przeciwnikami walk w kosmosie. Nad bronią kosmiczną pracują już trzy największe mocarstwa świata - wspominana już Rosja, Chiny i USA. Czyżby przepowiednie trzeciej wojny światowej miały się sprawdzić, tyle tylko, że wrogie sobie kraje nie będą atakować lądów, a satelity?

Zobacz także