18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skromność ponad stan

Wstrząsające szczegóły pogrzebu księcia Filipa. Ujawniono plany

12.04.2021  16:59
Książę Filip wyjątkowy pogrzeb
Książę Filip wyjątkowy pogrzeb Fot: AFP/EAST NEWS

Pogrzeb księcia Filipa będzie miał zdecydowanie wyjątkowy charakter. Mąż królowej Elżbiety II nie życzył sobie przepychu podczas ostatniej, ziemskiej drogi. Zostanie pożegnany zgodnie z bliskimi mu ideami, które mogą zszokować poddanych.

Żelazny książę zmarł i ta śmierć monarchy doprowadziła jego żonę, królową Elżbietę II do krytycznego stanu. Jeszcze niedawno światem wstrząsnęła wieść o tym, że książę Filip ciężko zachorował i trafił na bardzo długi czas do szpitala. Kiedy infekcja zaatakowała męża władczyni i znacznie go osłabiła - wszyscy w kraju wstrzymali oddech. Ostatecznie spełnił się najczarniejszy sen Brytyjczyków - na chwilę przed swoimi setnymi urodzinami - książę Filip odszedł.

Książę Filip zostanie bardzo skromnie pochowany

Załamani Brytyjczycy podświadomie przygotowywali się już wcześniej na ostatnie pożegnanie monarchy. Teraz niestety, ich czarne wizje znalazły odbicie w rzeczywistości. W oczekiwaniu na pogrzeb księcia Filipa - wszyscy spekulują na temat tego, jak uroczystość będzie wyglądać. Na jaw wychodzą kolejne, wstrząsające punkty tego momentu w historii Wysp Brytyjskich.

Wiadomo, że z powodu pandemii koronawirusa, która wciąż szaleje - nie będzie można urządzić wielkich obchodów ostatnich ziemskich momentów księcia Filipa. Pożegna go tylko rodzina, a dodatkowo monarcha zostanie pochowany... w trumnie z najlepszej jakości brytyjskiej WEŁNY. Mężowi królowej bliskie były idee ekologiczne i takie rozwiązania będą uczczeniem jego pamięci. Taka była z resztą jego wola.

Wełniana trumna ma nietypowy, charakterystyczny kształt, jest zaokrąglona. Kosztuje 900 funtów, więc około 4,5 tysiąca złotych. Według "Daily Mirror" książę Filip chciał, by jego pogrzeb odbył się w skromny i ekologiczny sposób, a trumny z wełny to ostatni krzyk ekologicznej mody. Mimo tego, że jako władca mógłby leżeć w trumnie z klejnotów - on chciał w ostatnią drogę wybrać się w zupełnie inny sposób.

Filip zażyczył sobie, by jego ciało powieziono w ostatnią drogę w specjalnie zmodyfikowanym, hybrydowym Land Roverze i sam pomagał go zaprojektować. Przypominamy, że ta uroczystość odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 kwietnia o godzinie 16 czasu polskiego. Odbędzie się w kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor. Zaplanowano udział jedynie 30 osób. To zdecydowanie będzie wyjątkowo wzruszający moment.