18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tak wygląda apokalipsa?

Wybuch wulkanu w Europie. Piekło, lawa i groza!

Wojciech Kozicki
24.06.2021  18:49
Wulkan Etna się budzi. Kolejna erupcja, lawa płynie
Wulkan Etna się budzi. Kolejna erupcja, lawa płynie Fot: mediadrumworld.com/Marco Restivo/Media Drum/East News

Wybuch wulkanu w Europie! Etna znowu się budzi, a krater pluje lawą i gęstymi chmurami pyłu wulkanicznego, na okolicę spadają skały. W internecie pojawiły się szokujące nagrania wideo z wulkanicznej erupcji. Czy tak wygląda APOKALIPSA?

Kolejny Wybuch Etny. Włoski wulkan znów się budzi, a z południowo-wschodniego krateru wulkanu wydobywają się gęste chmury pyłu wulkanicznego oraz gorąca lawa. Na okoliczne miejscowości Fornazzo i Giarre spadły popiół i okruchy skalne wyrzucone w momencie erupcji. Wulkan Etna wybuchł już po raz 42. w tym roku.

Wulkan Etna i kolejna erupcja. Lawa się leje, chmury pyłu

Do erupcji doszło w środę 23 czerwca. Chociaż wybuch wulkanu był epicki i widowiskowy, to uznano go za niegroźny. Eksperci zwracają uwagę na wzmożoną aktywność wulkaniczną, która ma jednak nie stanowić niebezpieczeństwa dla mieszkańców regionu.

Widok wybuchu wulkanu mógł jednak budzić niepokój, ponieważ chmura pyłu wulkanicznego osiągnęła wysokość 9 kilometrów, a strumień lawy majestatycznie spływał po zboczu góry. Obserwatorium Etny Narodowego Instytutu Geofizycznego i Wulkanologicznego donosi, że doszło do dwóch wylewów lawy.

Etna, najwyższy wulkan w Europie (3350 m n.p.m.), znajduje się na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Szacuje się, że od momentu powstania stożek wybuchał około 200 razy. W ostatnim czasie wulkan bardzo często i regularnie daje o sobie znać – podaje Radio ZET.

Czytaj także