18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potwór daje znaki

Superwulkan się budzi. Za chwilę koniec świata?

Wojciech Kozicki
11.02.2020  12:14
Wulkan Yellowstone - jego wybuch to data końca świata?
Wulkan Yellowstone - jego wybuch to data końca świata? Fot: YouTube/ Unveiled

Wulkan Yellowstone szykuje się do wybuchu, a naukowcy biją na alarm. Badania i obserwacje przeprowadzone w styczniu to złe wiadomości - kolejne trzęsienia ziemi zwiastują najgorszy możliwy scenariusz. Data końca świata zbliża się nieuchronnie i piekło może rozpętać się w każdej chwili.

W Polsce odbywa się METEO CHŁOSTA, ponieważ zniszczenie sieje orkan Sabina, Wielka Brytania katowana jest przez sztorm Ciara. Jednak lada moment może rozpętać się kataklizm, przy którym Sabina/Ciara to zaledwie dziewczynka z zapałkami. Wulkan Yellowstone budzi się i zarejestrowano kolejne niepokojące trzęsienia ziemi.

Superwulkan Yellowstone od jakiegoś czasu szykuje się do wybuchu. Amerykańskie media ostrzegają, że jego aktywność w styczniu spowodowała 41 trzęsień ziemi. Dane opublikowane przez agencję badawczą United States Geological Survey mrożą krew w żyłach a badacze zapowiadają, że w kalderze wulkanu aż się gotuje i rozpoczęły się procesy zwiastujące wybuch.

Wulkan Yellowstone - kiedy wybuch?

Poprzednie erupcje miały miejsce 640 tysięcy, 1,3 miliona i 2,1 miliona lat wcześniej. Teoretycznie, kolejny wybuch superwulkanu miałby nastąpić 900 tysięcy lat od ostatniego, więc jak na razie koniec świata odwołany. Wulkan może nam jednak zrobić niespodziankę znacznie wcześniej, o czym świadczy narastająca aktywność sejsmiczna.

Biorąc pod uwagę rozmiary podnoszącej się kaldery, rząd być może rozważy ewakuację i zamknięcie strefy liczącej nawet 200 mil wokół wulkanu. Express.co.uk podejrzewa, że wybuch może nastąpić nawet za kilka miesięcy, a nawet tygodni. Niektórzy specjaliści zwracają jednak uwagę, że bestia śpiąca pod Parkiem Narodowym Yellowstone może obudzić w każdej chwili.

Zima wulkaniczna - koniec świata i ludzkości?

Czy wybuch wulkanu Yellowstone to koniec świata i apokalipsa? Erupcja miałaby globalne konsekwencje. Chmura pyłu przysłoniłaby Słońce, doprowadzając do ochłodzenia na Ziemi. Zima wulkaniczna spowodowałaby głód na świecie, a żywności ludziom starczyłoby tylko na kilkadziesiąt dni. Wiele gatunków zwierząt i roślin nie przeżyłoby w takich warunkach. Sam wybuch zmiótłby Stany Zjednoczone z powierzchni planety w mgnieniu oka.

Wulkan Yellowstone - jak będzie wyglądał wybuch?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze