18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Blady strach

Wulkan zagraża całej Europie. Może wybuchnąć w każdej chwili

02.12.2019  11:42
Wulkan zagraża całej Europie. Może wybuchnąć w każdej chwili
Wulkan zagraża całej Europie. Może wybuchnąć w każdej chwili Fot: EAST NEWS

Wulkan zagraża Europie! Bestia buzuje na Islandii i nie wiadomo, w którym momencie zrobi nam ogromną krzywdę. Jesteśmy realnie zagrożeni. 

Wulkan sprawił, że cała Europa nie może spać po nocach. Dlaczego? Otóż zagraża nam jego wybuch, który wpłynie na calutki kontynent. 

Wiele osób pamięta, co stało się w 2010 roku, kiedy wybuchł wulkan Eyjafjallajökull. Przez wystrzelone w atmosferę kłęby dymu, zablokowany został niemalże zupełnie ruch lotniczy na tym terenie. 

Wulkan zagraża całej Europie

Tym razem zagraża wszystkim wybuch wulkanu Aksja. Sejsmolodzy odnotowali ponad 700 wstrząsów, z których najsilniejszy miał siłę 3,4 stopnia w skali Richtera. Naukowcy są pewni, że to zapowiada erupcję.

Według specjalistów erupcja Aksji przysłoniłaby popiołem i dymem na długi czas większą część naszego kontynentu. To nie tylko ponownie sparaliżowałoby ruch lotniczy, ale również mogło by mieć niebagatelny wpływ na klimat.

Najgroźniejszy wybuch Aksji miał miejsce w 1875 roku. Skażone zostały wtedy gleby i umarło wiele zwierząt gospodarskich (prawdopodobnie na skutek działania trujących, wulkanicznych gazów).

Pozostaje nam mieć nadzieję, że jakimś cudem natura powstrzyma erupcję. 

Czytaj także