18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

oszalał?

TRUMP ZWYCIĘŻYŁ?! Ogłasza: WYGRALIŚMY TE WYBORY

Emilia Waszczuk
04.11.2020  09:06
Wybory prezydenckie w USA. Trump wygrał?
Wybory prezydenckie w USA. Trump wygrał? Fot: Evan El-Amin/Shutterstock

Donald Trump wygrywa wybory prezydenckie w USA? Ostateczne wyniki nie są jeszcze znane, ale dotychczasowy prezydent już się cieszy i ogłasza zwycięstwo.

Gdzieś to już widzieliśmy... Choć wyniki wyborów prezydenckich nie są jeszcze podsumowane, dotychczasowy prezydent twierdzi, że zwyciężył. Dokładnie tak było latem w Polsce, gdy Andrzej Duda i PiS cieszyli się z wygranej, choć PKW nie podała jeszcze wyników. Później to samo widzieliśmy na Ukrainie, gdzie po ogłoszeniu wielkiego zwycięstwa Aleksandra Łukaszenki, obywatele tłumnie wyszli na ulice, protestować przeciw fałszerstwu. Scenariusz powtarza się dzisiaj. W USA.

Amerykanie głosowali właśnie na nowego prezydenta, o miejsce w Białym Domu walczą Donald Trump i Joe Biden. Kto zwycięży? Ciągle nie wiadomo, bo głosy nie zostały jeszcze zliczone. Mimo to już po godzinie ósmej czasu polskiego dotychczasowa głowa państwa ogłosiła reelekcję...

Wybory prezydenckie w USA. Donald Trump wygrał?

Długo przed podaniem ostatecznych wyników wyborów Donald Trump wygłosił przemówienie dla mediów i wyborców. I zrobił to, czego w sumie można się było po nim spodziewać - stwierdził, że wygrał.

Wygraliśmy te wybory - ogłosiłzadowolony z siebie prezydent USA.
Wygramy to, O ile wiem, już tak się stało - powiedział Donald Trump.

Niewiele wcześniej polityk twierdził, że media kłamią i demokraci kradną mu zwycięstwo. "To jest wielkie oszustwo wobec naszego narodu" - oskarżał, widząc wstępne wyniki wyborów, wskazujących na przewagę Joe Bidena.

Donald Trump idzie do sądu

Teraz Donald Trump znów zaskakuje. Nie dość, że już ogłosił się zwycięzcą, żąda... przerwania liczenia głosów. Prezydent USA zapowiedział walkę w Sądzie Najwyższym, bo wybory (jego zdaniem) i tak już wygrał.

Tymczasem CNN dementuje słowa Donalda Trumpa i oznajmia - wyników jeszcze nie ma, nie można więc wskazać zwycięzcy. "To kłamstwo, niedemokratyczne słowa. Nie jest prawdą, że Trump wygrał" - słyszymy.

logo Tu się dzieje