18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zacięta walka

KONIEC TRUMPA?! Wybory w USA, są wstępne wyniki

Emilia Waszczuk
04.11.2020  07:52
Wybory prezydenckie w USA. Wstępne wyniki
Wybory prezydenckie w USA. Wstępne wyniki Fot: Evan El-Amin/Shutterstock

To już koniec Donalda Trumpa i jego chaotycznego, kontrowersyjnego panowania w USA? Amerykanie podają wstępne wyniki wyborów prezydenckich.

Cały świat z niepokojem patrzy na Amerykę. W USA odbyły się wybory prezydenckie, a ostateczna walka rozgrywa się między dotychczasową głową państwa - Donaldem Trumpem - a demokratą Joe Bidenem.

Kto wygra? Czy w USA dalej rządził będzie konserwatywny, a przy tym mocno chaotyczny i nieprzewidywany Trump, czy władzę przejmie liberalny Biden?

Wybory prezydenckie w USA. Wstępne wyniki

Bukmacherzy dają niewielką przewagę Donaldowi Trumpowi, jednak to nie oni zdecydują o wygranej. Głosy ciągle są liczone, a każde kolejne doniesienia o wstępnych wynikach przypominają wybory prezydenckie w Polsce i wyścig między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim.

Jak na razie walkę wygrywa Joe Biden, jednak różnica między kandydatami jest minimalna. Według informacji z godziny ósmej czasu Polskiego, Joe Biden zdobył (do tej pory) 220 głosów elektorskich, a Donald Trump 213. Warto przy tym zauważyć, że przewaga Bidena ciągle topnieje... Aby wygrać, jeden z kandydatów musi zebrać 270 głosów.

logo Tu się dzieje