18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak w Bejrucie?

Wybuch w Libanie to zamach? "Obca ingerencja"

Wojciech Kozicki
07.08.2020  15:03
Przyczyna wybuchu w Libanie - czy to zamach? Nowa teoria i "obca ingerencja"
Przyczyna wybuchu w Libanie - czy to zamach? Nowa teoria i "obca ingerencja" Fot: YouTube/the Sun

Wybuch w Libanie dosłownie zmasakrował stolicę. W Bejrucie nadal rozgrywa się dramat, służby wciąż wydobywają ludzi spod gruzów, a regionowi grozi klęska głodu. Tymczasem coraz większe emocje budzi potencjalna przyczyna wybuchu. Dlaczego eksplodowało 2 750 ton saletry amonowej (azotan amonowy)? Czy był to atak lub zamach?

Wybuch w Libanie to nadal sprawa niewyjaśniona i rodząca teorie spiskowe. Jaka była przyczyna eksplozji w Bejrucie? Media początkowo pisały, że wybuchły fajerwerki. Później potwierdzono, że w porcie eksplodował magazyn z chemikaliami. Czy ktoś celowo zainicjował katastrofę?

Wybuch w Bejrucie - zamach czy wypadek?

Wczoraj prezydent USA Donald Trump ogłosił, że nie jest wykluczone, iż wybuch w Bejrucie to atak terrorystyczny. To może nie być jedynie teoria spiskowa!

Prezydent Libanu Michel Aoun oświadczył, że chociaż przyczyna wybuchu w Bejrucie nadal jest nieznana, to mogła to być „obca ingerencja” w postaci np. rakiety lub bomby. Zaznaczył jednak, że przyczyna katastrofy nie jest jeszcze wyjaśniona i nie można wyciągać jednoznacznych wniosków.

Jak na razie libańskie władze jako przyczynę wybuchu podały pożar składowanych niebezpiecznych chemikaliów. Aktualnie liczba ofiar śmiertelnych wynosi 154 osoby, a 300 tys. ludzi jest bez dachu nad głową. Rannych jest ok. 5 tys. mieszkańców Bejrutu, a stan 120 z nich określany jest przez lekarzy jako poważny.

Zagłosuj

Czy wybuch w Bejrucie to zamach?

Liczba głosów:

Wybuch w Bejrucie [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze