18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zamach na dzieci?

EKSPLOZJA W PRZEDSZKOLU. Ktoś podłożył ładunek wybuchowy

Emilia Waszczuk
11.01.2021  16:01
Wybuch w przedszkolu
Wybuch w przedszkolu Fot: Alexander_Safonov/Shutterstock

Dramatyczne wydarzenia na terenie przedszkola w Winnicy na Ukrainie. W poniedziałek na placu zabaw doszło do eksplozji. W momencie wybuchu były tam dzieci.

Jak na razie nie wiadomo, co dokładnie wybuchło na placu zabaw przedszkola w Winnicy. Przedszkolanka, która była świadkiem zdarzenia twierdzi, że ładunek był podobny do piłeczki kauczukowej i domyśla się, że bomba była domowej roboty. Sprawę badają śledczy.

Wybuch w przedszkolu na Ukrainie

Szczęśliwie eksplozja okazała się niegroźna. Początkowo lokalny portal Winnica.info informował o trojgu rannych dzieci. Ostatecznie ustalono, że zranione zostało jedno - doznało niewielkich poparzeń.

Ślady materiałów wybuchowych zabezpieczono na ubrankach kilkorga dzieci - odzież zostanie poddana ekspertyzie. Śledczy muszą sprawdzić, co wybuchło na przedszkolnym placu zabaw i ustalić, jak materiał wybuchowy się tam znalazł.

Wybuchy na Ukrainie

Zaledwie dzień wcześniej na Ukrainie doszło do innego nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego rannych zostało dwóch chłopców. Jak podaje RBK-Ukraina, w Mieście Kamieńskie eksplodował zapalnik granatu ręcznego.

Narzędziem bawiło się dwóch chłopców w wieku 6 i 14 lat. Obaj doznali poparzeń twarzy, brzucha i rąk.

Czytaj także