18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tak wygląda piekło!

Wulkan Etna pluje i charcha lawą! Skowyrna erupcja [WIDEO]

Wojciech Kozicki
01.06.2022  21:33
Wybuch wulkanu Etna. Płyną rzeki jakwy jak w piekle [WIDEO]
Wybuch wulkanu Etna. Płyną rzeki jakwy jak w piekle [WIDEO] Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Wulkan Etna i niezwykle widowiskowa erupcja. Od tygodni nieprzerwanie z krateru europejskiego wulkanu  wypływają strumienie magmy. Do sieci trafiły niezwykłe nagrania WIDEO ukazujące piekielne masy lawy wydostające się ze stożka wulkanicznego.

Wulkan Etna we Włoszech i erupcja trwają od 23 maja. Na wschodnim wybrzeżu Sycylii widać kłęby pyłu i popiołu oraz nagrano wystrzeliwane fontanny lawy. Kolejne dni mijają, a rzeki magmy płyną i płyną nieprzerwanie po wulkanicznym zboczu.

Erupcja wulkanu Etna. Piekło we Włoszech

Chociaż rzeki i jeziora magmy z Etny to widok z piekła rodem, turyści tłumnie ściągają w ten rejon Sycylii, by podziwiać spektakularną erupcję wulkaniczną.

Etna to czynny stratowulkan we Włoszech, znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Jest to najwyższy i największy w Europie stożek wulkaniczny. Zajmuje powierzchnię co najmniej 1250 km², a pierwsze wzmianki o jego erupcjach pochodzą z ok. 1500 roku p.n.e. Od kilku tygodni znów daje o sobie znać – podaje Radio ZET.

Wybuch wulkanu Etna we Włoszech [WIDEO]