18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dwa wybuchy

ZAMACHY BOMBOWE W BIEDRONKACH. Sklepy zniszczone

08.12.2020  14:36
Eksplozje w sklepach Biedronka w Holandii
Eksplozje w sklepach Biedronka w Holandii Fot: AP/Associated Press/East News

Dwa zamachy w dwóch polskich sklepach Biedronka w Holandii. Nad ranem w placówkach handlowych doszło do wybuchów. Punkty zostały doszczętnie zniszczone.

Dramat w północno-zachodnich Niderlandach. W mieście Aalsmeer około godziny 3 nad ranem w jednym z polskich sklepów doszło do potężnej eksplozji. Sklep o nazwie Biedronka stanął w ogniu, a pożar objął także znajdujące się nad nim mieszkania i zaparkowane obok auto.

Szczęśliwie nikomu nie stało się nic poważnego, dwie osoby wymagały jednak pomocy lekarskiej. Miejscowa straż pożarna ewakuowała mieszkańców i ugasiła ogień. Nie był to jednak koniec szokujących wydarzeń w nocy.

Dwa wybuchy. Cel: polskie supermarkety

O godzinie 4.15 w mieście Heeswijk-Dinther, sto kilometrów od Aalsmeer, doszło do kolejnego wybuchu. Eksplozja również nastąpiła w sklepie Biedronka, a poza nią zniszczeniu uległy znajdujące się obok restauracja, drogeria i sklepy po przeciwnej stronie ulicy 

Służby z Heeswijk-Dinther są stuprocentowo pewne - pożar wywołany został ładunkiem wybuchowym. Szczęśliwie i tu nikomu nic się nie stało. W nocy z pobliskich mieszkań ewakuowano około 20 osób, wszystkie wróciły już do swoich domów.

Sprawę wybuchów badają teraz holenderskie władze, nie informują jednak jak na razie, by obie eksplozje miały ze sobą coś wspólnego. Choć nazwa i logo sklepów mocno przypominają popularną w Polsce sieć dyskontów, placówki w Holandii nie są jej częścią.