18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie wybaczą jej

Ogromna wpadka Grety Thunberg. Wywołała światowy konflikt

05.02.2021  16:05
Greta Thunberg wywołała światową aferę
Greta Thunberg wywołała światową aferę Fot: CRISTINA QUICLER/AFP/East News

Greta Thunberg przypadkowo udostępniła w Internecie dokument, na którym jedna z organizacji rozpisała jej, co aktywistka powinna publikować na Twitterze. Sprawa dotyczyła protestu rolników w Indiach, co zbulwersowało tamtejsze władze. Policja w Delhi rozpoczęła śledztwo w sprawie światowego spisku.

Młoda aktywistka przez przypadek udostępniła w mediach społecznościowych listę proponowanych postów, które miała opublikować w związku z protestami rolników w Indiach. Mimo że wpis błyskawicznie został usunięty, świadkowie zdążyli skopiować dokumentację.

Kontrowersyjne materiały zostały najprawdopodobniej przygotowane przez fundację Poetic Justice Foundation, zajmującą się walką z nierównością i uprzedzeniami. Nastolatka w oczach internautów stała się manipulowaną marionetką bez własnego zdania.

Greta Thunberg oskarżona o udział w światowym spisku

Niefortunny wyciek dokumentów Grety Thunberg nie zakończył się na samej kompromitacji. Szwedzka aktywistka wywołała międzynarodowy konflikt.

Indyjskie MSZ opublikowało oświadczenie, w którym zarzuca celebrytom usilne próby wywoływania sensacji oraz destabilizacji kraju. Zaznaczono także, że Greta Thunberg jest częścią wielkiego spisku.

To niefortunne, gdy widzimy grupy interesu, które próbują wyegzekwować swój program podczas tych protestów i te protesty wykoleić - oświadczył indyjski minister spraw zagranicznych.

W Indiach od miesięcy trwają protesty przeciw ustawom liberalizującym handel produktami rolnymi. Nowe przepisy mogą sprawić, że indyjscy rolnicy stracą środki do życia.

Czytaj także