18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Katastrofa kolejowa

Wykoleił się pociąg. Wagon w rzece, wielu rannych [WIDEO]

Wojciech Kozicki
09.07.2021  12:02
Wykoleił się pociąg w Alpach. Wagon w rzece, wielu rannych [WIDEO]
Wykoleił się pociąg w Alpach. Wagon w rzece, wielu rannych [WIDEO] Fot: Planeta.pl

Wypadek pociągu w Alpach. W piątek doszło do wykolejenia się wagonów, a jeden z nich wpadł do rzeki. Pojawiają się kolejne informacje o rannych osobach.

Tragiczny wypadek kolejowy w austriackich Alpach. W piątek wykoleiły się wagony, a jeden z nich wpadł do rzeki. Do wypadku doszło w prowincji Salzburg, na granicy ze Styrią. Władze potwierdziły, że pociągiem podróżowało 50 pasażerów, a 45 z nich to dzieci i młodzież.

Wypadek kolejowy w Alpach. Ile osób jest rannych?

Jak podają austriackie władze, do wypadku doszło na wąskotorowej linii w Dolinie Mury. Miejscowy Czerwony Krzyż potwierdził, że jeden z wagonów wpadł do rzeki Mury. Na szczęście wszystkich pasażerów udało się uratować. 17 osób zostało jedynie lekko rannych, a 9 z nich zostało hospitalizowanych.

Tuż po godzinie 7 rano wagon po zderzeniu z kłączem odbił się i zatrzymał się na brzegu rzeki. Kolejny wagon wykoleił się, trzeci jest na torach. Wszyscy pasażerowie zostali uratowani, dziewięciu trafiło do szpitala - podaje "Kleine Zeitung".

Prawdopodobna przyczyna wypadku kolejowego to drzewo zwalone na tory.

Na miejscu pracuje straż pożarna, policja i karetki pogotowia. Wagon leży na boku w wodzie, a do wyciągnięcia go niezbędne będzie sprowadzenie specjalistycznego sprzętu – podaje Polsat News.

W Alpach wykoleił się pociąg [WIDEO]

Czytaj także