18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe zagrożenie

Wykryto nową mutację koronawirusa! Chaos w Japonii

11.01.2021  10:04
Nieznaną mutację koronawirusa odkryto w Japonii
Nieznaną mutację koronawirusa odkryto w Japonii Fot: Karolina Adamska/East News

W Japonii zidentyfikowano nowy szczep koronawirusa. Zakażenie nową odmianą SARS-CoV-2 potwierdzono u 4 osób. Nie wiadomo czy szczepionki poradzą sobie z najnowszą mutacją.

Jak podało japońskie ministerstwo zdrowia, wśród nowych przypadków zakażeń koronawirusem, stwierdzono występowanie nieznanej dotąd mutacji. Wykryto ją u czterech chorych, którzy przylecieli z Brazylii.

Odkryto nową mutację koronawirusa w Japonii

Zakażeni początkowo nie wykazywali żadnych objawów, jednak po pewnym czasie ich stan znacznie się pogorszył. Jeden z chorych został przetransportowany do szpitala. Jak podał japoński resort, wśród zakażonych podróżnych były dwie młode kobiety, nastolatek oraz mężczyzna powyżej 40. roku życia.

Naukowcy poinformowali, że nowy szczep różni się od tego z Wielkiej Brytanii i RPA. Trwają badania nad ustaleniem jak groźna i zaraźliwa jest nowa mutacja.

Japoński rząd zawiadomił WHO o niepokojącej sytuacji w kraju. Od czwartku w kraju obowiązuje stan wyjątkowy. W Kraju Kwitnącej Wiśni stwierdzono łącznie 258 tysięcy zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarło 3700 zakażonych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej