18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zaskakujące

Ostra walka z koronawirusem... WYŁĄCZAJĄ LUDZIOM INTERNET

10.10.2020  18:30
Władze wyłączają internet przez koronawirusa
Władze wyłączają internet przez koronawirusa Fot: nikkimeel/Shutterstock

Zaskakujący pomysł rządzących na walkę z epidemią koronawirusa. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie SARS-COV-2, władze postanowiły wyłączyć ludziom WiFi!

Koronawirus po raz kolejny paraliżuje świat, w tym Europę. W wielu krajach jesienna fala jest dużo większa i ma drastyczniejszy przebieg, niż wiosną. Tak jest również w Polsce - codziennie mamy kilka tysięcy nowych zakażeń i kilkadziesiąt zgonów.

W czasie, gdy w Polsce jedyną właściwie metodą na uniknięcie zakażenia ma być noszenie maseczek, a tylko w niektórych powiatach dodatkowo zamknięcie kin i zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych, targów i konferencji, nasi sąsiedzi ostro biorą się do walki. W Czechach ogłoszono drastyczne obostrzenia.

Czechy walczą z koronawirusem. Ostre restrykcje

Czesi mierzą się z ogromną falą epidemii. W sobotę władze potwierdziły tam ponad 8,5 tysiąca nowych zakażeń i prawie 40 zgonów z powodu COVID-19. W związku z rosnącą liczbą zakażeń i zachorowań rząd postawił na drastyczne środki.

Od piątku 9 października władze postanowiły zamknąć wszystkie kluby fitness, baseny i siłownie. Obostrzenie obowiązywać ma wstępnie przez dwa tygodnie. Kolejny środek to odwołanie wszelkich zawodów sportowych, poza międzynarodowymi. Te drugie mają się jednak odbywać bez publiczności.

Ostre ograniczenia wprowadzono w gastronomii - lokale mogą być otwarte jedynie do godziny 20, a przy jednym stoliku mogą siedzieć maksymalnie 4 osoby. Kina i teatry zostaną od poniedziałku całkowicie zamknięte, postanowiono także o zakazie wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów.

Młodzi roznoszą koronawirusa? Zmiany w szkołach. WiFi wyłączone

Rząd Czech zauważył, jak dużym problemem może być przemieszczanie się i grupowanie dzieci w szkołach. Osoby młode i maluchy najczęściej przechodzą zakażenie koronawirusem SARS-COV-2 bezobjawowo, są jednak nosicielami. W związku z tym rządzący postanowili przywrócić zdalne nauczanie.

Szkoły działać mają na trzech różnych zasadach. Najmłodsi uczniowie uczyć się będą w szkołach, starsi - hybrydowo, z podziałem klas na połowę. Uczniowie szkół średnich i studenci mają całkowicie przejść na nauczanie zdalne.

Kolejna, dość zaskakująca decyzja, to wyłączenie internetu... I tu chodzi o młodych Czechów. Rząd postanowił zablokować WiFi w galeriach handlowych, by ograniczyć tam gromadzenie się młodych ludzi.

Czytaj także
Przeczytaj więcej