18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masakra na drodze

Wypadek autobusu w Egipcie. Rośnie liczba ofiar!

Wojciech Kozicki
19.07.2022  13:21
Wypadek autobusu w Egipcie. Czy w wypadku zostali poszkodowani Polacy?
Wypadek autobusu w Egipcie. Czy w wypadku zostali poszkodowani Polacy? Fot: Planeta.pl

Wakacje w Egipcie coraz bardziej niebezpieczne? Nie dość, że niedawno nastąpiły śmiertelne ataki rekinów, to teraz dosżło do zderzenia autobusu z ciężarówką. Służby potwierdziły, że zginęły 23 osoby, a wiele jest rannych i wciąż walczy o życie.

Tragedia i potworny wypadek autobusu w Egipcie. W wyniku zderzenia z ciężarówką śmierć poniosły 23 osoby, a 30 zostało rannych, co już oficjalnie potwierdziły władze południowej prowincji Al-Minja. Wiadomo również, że do wypadku autobusu doszło na autostradzie łączącej Kair z południem kraju na wysokości miasta Mallawi, leżącego ok. 300 km od Kairu. Jak na razie nie podano żadnych informacji, czy w wypadku uczestniczyli turyści.

Wypadek autobusu w Egipcie. Wiele ofiar śmiertelnych

Egipskie służby ustaliły, że ciężarówka uderzyła w autobus w momencie, gdy jego kierowca wymieniał opony na poboczu. Wiadomo również, że osoby ranne w wypadku zostały przetransportowane do szpitala w Mallawi. Autobus jechał z Sauhadżu do Kairu.

Wypadki drogowe są powodem śmierci tysięcy osób każdego roku w Egipcie. Ich przyczyną jest głównie nadmierna prędkość, nieostrożna jazda, zła jakość dróg oraz słabe egzekwowanie przepisów prawa drogowego - skomentowała agencja Reutera. (rmf24.pl)

Egipt to niebezpieczne miejsce na wakacje? Przypominamy, że w tym roku odnotowano kilka śmiertelnych ataków rekinów na turystów.

Czytaj także