18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące WIDEO

Wypadek balonu w Egipcie. Ranni polscy turyści

Wojciech Kozicki
19.07.2022  13:54
Wypadek balonu w Egipcie. Polscy turyści ranni
Wypadek balonu w Egipcie. Polscy turyści ranni Fot: Youtube/screen

Wypadek balonu w Egipcie. Kolejne media podają, że w poniedziałek ranni zostali turyści z Polski, a konkretnie polskie małżeństwo. Konieczna była hospitalizacja Polaków ze względu na odniesione obrażenia.

Egipt. Wypadek balonu na ogrzane powietrze, którym podróżowali polscy turyści. Jak podaje portal O2.pl, do wypadku doszło w mieście Luksor w południowym Egipcie. Wypadek balonu zarejestrowano na nagraniu wideo, które już trafiło do sieci. Widać na nim jak unoszący się w powietrze balon nagle zaczął spadać.

Wypadek balonu w Egipcie. Ranni polscy turyści

W sumie w balonie znajdowało się 28 turystów, ale „tylko Polacy doznali obrażeń”. Jak podaje O2.pl, kobieta ma złamaną nogę, a jej mąż doznał poważnych stłuczeń. Oboje zostali przewiezieni karetką do szpitala.

Rzecznik firmy obsługującej loty balonem w Luksorze Abu Baker Ezzeldin poinformował lokalne media, że balon osiągnął wysokość około 60 metrów przy prędkości wiatru wynoszącej około 7 węzłów, gdy nagle zaczął zbaczać z kursu. W pewnym momencie zderzył się z innym balonem, co doprowadziło do rozcięcia materiału i stopniowego opadania statku powietrznego – podaje O2.pl.

Egipskie Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego zdecydowało o tymczasowym wstrzymaniu lotów balonem w Luksorze. Zakaz będzie obowiązywał do czasu zakończenia dochodzenia, które ma ustalić przyczynę wypadku balonu. Właściciele lokalnych biznesów protestują, ponieważ loty balonem w Egipcie to turystyczna atrakcja przyciągająca tłumy. Hisham El-Desouky, dyrektor firmy latającej balonem w Luksorze, cytowany przez ahlmasrnews.com, zwrócił uwagę, że te loty balonem to źródło dochodu dla tysięcy egipskich rodzin, a zakaz lotów uderzy w wizerunek całego biznesu.

Wakacje w Egipcie w 2022 roku to nie jest bezpieczny sposób na odpoczynek? Odnotowano kolejne śmiertelne ataki rekinów, a do tego doszło do kolejnego wypadku autobusu, w którym zginęło prawie 30 osób. Daily Egypt News przypomina, że to również nie pierwszy taki wypadek balonu w tym regionie. W 2012 roku wwypadku podczas lotu balonem zginęli turyści z Południowej Afryki.

Wypadek w Egipcie. Polscy turyści ranni podczas lotu balonem [WIDEO]

Czytaj także