18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jego ostatnie okrążenie

Wypadek i śmierć na torze. Polak uderzył w Hiszpana

Wojciech Kozicki
26.07.2021  07:44
Wypadek i śmierć na torze. Motocyklista Hugo Millan NIE ŻYJE
Wypadek i śmierć na torze. Motocyklista Hugo Millan NIE ŻYJE Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Hiszpania i tragiczny wypadek na torze wyścigowym MotorLand Aragon Circuit. 14-letni Hiszpan Hugo Millan zginął podczas zawodów motocyklowych European Talent Cup.

Smutne wiadomości z Hiszpanii, młodzieżowa seria motocyklowa zakończyła się tragedią. 14-letni Hiszpan Hugo Millan nie przeżył zawodów motocyklowych European Talent Cup. Doszło do upadku podczas drugiego okrążenia. Próbował podnieść się, by kontynuować jazdę, ale polski motocyklista Oleg Pawelec nie zdołał wyhamować i go ominąć. Nastąpiło potężne uderzenie w młodego hiszpańskiego sportowca.

Wypadek na torze. Motocyklista nie żyje

Hiszpan został zabrany karetką do szpitala, a później przetransportowano go śmigłowcem do specjalistycznej kliniki. Mimo działań medycznych, nastolatka nie udało się uratować.

Jeśli chodzi o Polaka, Pawelec nie odniósł poważnych obrażeń podczas wypadku. Dał radę samodzielnie opuścić tor.

Spoczywaj w pokoju Hugo Millan. Wysyłam najszczersze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i całemu zespołowi – napisał na Twitterze sześciokrotny mistrz serii MotoGP Marc Marquez.

Czytaj także
Przeczytaj więcej