18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujący wyrok sądu

Rosjanie boją się polskiej kapusty. Zagraża bezpieczeństwu państwa

Bartłomiej Ciepielewski
17.12.2020  17:15
Rosjanie boją się polskiej kapusty. Zagraża bezpieczeństwu państwa
Rosjanie boją się polskiej kapusty. Zagraża bezpieczeństwu państwa Fot: Ermak Oksana/Shutterstock

Rosyjski sąd w Orenburgu stwierdził, że ogłoszenie o sprzedaży polskiej kapusty zagraża interesom i bezpieczeństwu państwa. Firma zajmująca się handlem warzywami nie została ukarana, gdyż od dwóch lat nie istnieje. Konsekwencje poniósł za to portal, który opublikował ogłoszenie.

Komunikat o sprzedaży importowanej z Polski kapusty pekińskiej ukazał się w 2013 roku na portalu internetowym agrobook.ru. Siedem lat później skargę na treść ogłoszenia złożyli funkcjonariusze prokuratury transportowej. Decyzja została uzasadniona tym, że sprowadzanie warzyw z Polski narusza obecne ograniczenia i zakazy oraz zagraża bezpieczeństwu Rosji. Nikogo nie przekonał fakt, że siedem lat temu embargo nie obowiązywało.  

Rosyjski sąd stwierdził, że polska kapusta zagraża Rosji

Wymiar sprawiedliwości przychylił się do złożonej skargi. Przyznano, że polska kapusta rzeczywiście może być niebezpieczna. Żadnych konsekwencji nie poniósł natomiast przedsiębiorca importujący zagraniczne warzywa, gdyż firma od wielu lat nie istnieje.

Ucierpiała jedynie strona internetowa, która opublikowała ogłoszenie o sprzedaży warzyw. Dostęp do portalu agrobook.ru został tymczasowo wstrzymany. Właściciele witryny najwyraźniej powinni skorzystać z pomocy wróżbity, by dowiedzieć się o wprowadzeniu rok później nowych zakazów.