18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka zagadka

Wywiad USA opublikował raport o UFO. Ogrom niewyjaśnionych zdarzeń

27.06.2021  14:25
Rząd ujawni prawdę o UFO?
Rząd ujawni prawdę o UFO? Fot: Ursatii/Shutterstock

Zespół wywiadowczy USA opublikował wstępny raport dotyczący "niewyjaśnionych zjawisk powietrznych". Kilkustronicowy dokument wskazuje na to, że kilkanaście zarejestrowanych obiektów może wykorzystywać zaawansowaną technologię. Kosmici są wśród nas?

Jak przekazał zespół Urzędu Dyrektora Wywiadu Narodowego, "ograniczona liczba wysokiej jakości raportów na temat niewyjaśnionych zjawisk powietrznych (UAP) utrudnia możliwości wyciągnięcia zdecydowanych wniosków na temat natury i celu UAP. Dokument został zrealizowany na wniosek amerykańskiego Kongresu.

Będą kolejne badania?

Raport ws. UFO zawiera informacje o 144 zagadkowych anomaliach zarejestrowanych w latach 2004-2021. Tylko jedno z nich przypisano naturalnemu zjawisku, natomiast 143 z nich nadal pozostają zagadką. 80 z wymienionych przypadków zarejestrowano za pomocą co najmniej dwóch różnych przyrządów. W raporcie wspomniano o 18 przypadkach, które mogą wskazywać na wykorzystanie zaawansowanych technologii.

Niektóre UAP zdawały się pozostawać w miejscu mimo wiatru, poruszać się pod wiatr, dokonywać manewrów i ruchów ze znaczącą prędkością, bez dostrzegalnych środków napędu - napisano w raporcie.

Dokument jasno stwierdza, że nie ma jednoznacznego wyjaśnienia zaobserwowanych zjawisk. Konieczne jest przeprowadzenie kolejnych badań, aby stwierdzić czy obiekty wykazują cechy przełomowych, nieznanych wcześniej technologii.

W raporcie wspomniano, że za anomalie mogą odpowiadać mocarstwa takie jak Chiny lub Rosja, zjawiska naturalne lub obiekty zniekształcające pole widzenia np. śmierci, ptaki lub balony. Wywiad podkreśla, że latające obiekty mogą zagrażać bezpieczeństwu lotów lub stanowić zagrożenie dla państwa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej