18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror na morzu

Wywróciła się łódź z imigrantami. Jest wiele ofiar

Wojciech Kozicki
27.11.2019  17:57
Imigranci chcieli dostać się do Europy, wielu zginęło
Imigranci chcieli dostać się do Europy, wielu zginęło Fot: Facebook

Tragedia na Morzu Śródziemnym niedaleko włoskiej wyspy Lampedusa. Wywróciła się łódź z imigrantami i są już pierwsze informacje o ofiarach śmiertelnych, które prawdopodobnie utonęły.

Łódź z nielegalnymi imigrantami w sobotę przewróciła się na Morzu Śródziemnym. Włoska straż przybrzeżna przeprowadziła akcję ratunkową, a wideo ukazujące ten dramat zostało opublikowane w internecie.

Służby podały, że udało się uratować 149 osób, w tym 13 kobiet i troje małych dzieci. Prawdopodobnie na łodzi znajdowało się znacznie więcej osób, które utonęły.

Zagraniczne media podają, że imigranci pochodzą z takich krajów jak Tunezja, Algieria, Erytrea i Pakistan. 10-metrowa łódź nie była przystosowano do tak długiej morskiej podróży i przewróciły ją wysokie fale. Za transport odpowiadali prawdopodobnie handlarze ludźmi z Libii.

Jak na razie wyłowiono z wody 7 martwych osób. Ci, którzy przeżyli, zostali przetransportowani do "punktu hotspot", czyli miejsca dla cudzoziemców bez zgody na pobyt w danym kraju. Do akcji wkroczyła też sycylijska prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie pomocy w nielegalnej imigracji, zatonięcia i wielokrotnego zabójstwa.  

Wzięłam ją na ręce. Nawet nie płakała, była lodowata. Rozebrałam ją i ogrzałam – powiedziała lekarka Alessandra Savatteri o tym jak wyciągała z wody niespełna roczną dziewczynkę z hipotermią. ("Corriere della Sera")

Łódź z imigrantami i tragedia na morzu - WIDEO:

logo Tu się dzieje