18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trwają poszukiwania

ZAGINĘŁY ZWŁOKI 1000 OSÓB. Nikt nie wie, co się stało

Bartłomiej Ciepielewski
07.02.2022  19:14
Zwłoki zniknęły z cmentarza
Zwłoki zniknęły z cmentarza Fot: David Bokuchava/Shutterstock

Około 1000 ciał zniknęło z kolumbijskiego cmentarza w miejscowości Bucaramanga. Sprawę bada tamtejszy wymiar sprawiedliwości, nikt nie wie kiedy i jak wywieziono szczątki zmarłych. Media informują, że zaginięcie dotyczy ofiar krwawego konfliktu, do którego doszło pod koniec lat 90. XX wieku.

Kolumbijski dziennik "El Tiempo" informuje, że zaginięcie ciał powiązane jest z pracami remontowymi, które prowadzono na terenie cmentarza. Po zakończeniu remontu prawie 200 rodzin poinformowało o zaginięciu ciał ich bliskich.

"El Tiempo" zaznacza, że szczątki należały między innymi do ofiar konfliktu, do którego doszło w 1998 roku. Grupy paramilitarne starły się wtedy z handlarzami narkotyków.

Kradzież ciał na cmentarzu

Według informacji przekazanych przez Blu Radio do tej pory zgłoszono zniknięcie około 1000 zwłok. Sprawą zajęła się policja, a o zdarzeniu poinformowano też lokalne i krajowe władze.

Sprawa została zgłoszona do prokuratury generalnej i rzecznika praw obywatelskich. Swoją współpracę zadeklarowały również władze departamentu Santander oraz urząd miejski w Bucaramanga - przekazało Blu Radio.

Nie wiadomo dokładnie kiedy i w jakim celu wywieziono szczątki zmarłych. Służby nie ujawniają szczegółów zdarzenia.