18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jest źle

ZNOSZENIE OBOSTRZEŃ OPÓŹNIONE! Wirus DELTA zaatakował

14.06.2021  20:24
Wirus delta zaatakował. Znoszenie obostrzeń zablokowane
Wirus delta zaatakował. Znoszenie obostrzeń zablokowane Fot: Planeta.pl

Nie będzie zniesienia restrykcji - wirus delta, czyli indyjska podwójna mutacja koronawirusa SARS-COV-2, zaatakowała z olbrzymią siłą. Rząd podjął trudną, ale stanowczą decyzję.

Miało być wielkie luzowanie i powrót do normalności, ale nie będzie, a przynajmniej nie przez kilka najbliższych tygodni. Obywatele i mieszkańcy Wielkiej Brytanii czekali z wytęsknieniem na dzień 21 czerwca, w którym miały zostać zniesione wszystkie obostrzenia pandemiczne. Niestety przyszedł wirus delta i mocno pomieszał im szyki.

Liczba zakażeń rośnie, a osoby z wirusem delta stanowią już 91 procent wszystkich nowych przypadków w Wielkiej Brytanii. Ostatnio, gdy na wyspach mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją, chwilę później w Polsce wybuchła trzecia fala pandemii. Czy i tym razem będzie tak samo?

Znoszenie obostrzeń zawieszone

Rząd Wielkiej Brytanii woli dmuchać na zimne. W poniedziałek 14 czerwca premier Boris Johnson ogłosił, że zniesienie restrykcji zostanie odłożone w czasie - wstępnie o cztery tygodnie. Nowa data wyzwolenia to 19 lipca.

To nie koniec nowych doniesień - dokładnie 5 lipca Brytyjczycy ponownie przeanalizują sytuację pandemiczną w kraju i wtedy zdecydują, czy zniesienie obostrzeń przyspieszyć, czy jeszcze bardziej przesunąć w czasie. Teraz rządowi zależy na tym, by w miarę bezpiecznie przeczekać trudny okres i zaszczepić jak najwięcej obywateli.

W poniedziałek 14 czerwca w Wielkiej Brytanii potwierdzono aż 7 742 nowe zakażenia koronawirusem. Jest to drugi najwyższy wynik dobowy od lutego.

Czytaj także
Przeczytaj więcej