18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rzeźnicy to jednak świnie

Zabijają i wyrzucają zdrowe zwierzęta. Rzeź zgodnie z prawem

06.10.2021  18:09
Krwawy brexit. Wielka Brytania nie ma rzeźników, więc zabija więcej świń
Krwawy brexit. Wielka Brytania nie ma rzeźników, więc zabija więcej świń Fot: Organic Picture Lib/East News/Rex Features

Brexit zbiera krwawe żniwo i to dosłownie. Tym razem to rzeźnicy okazali się ŚWINIAMI! Potwierdzono, że w Wielkiej Brytanii dochodzi do kolejnych przypadków, gdy zabijane są zdrowe zwierzęta, a następnie zostają wyrzucone.

Wielka Brytania i bezsensowne mordowanie zwierząt zgodnie z prawem. Brytyjskie stowarzyszenie hodowców świń NPA informuje, że dochodzi coraz częściej do uboju zdrowych zwierząt, które zostały zabite i wyrzucone. Powodem jest deficyt rzeźników w UK.

Brakuje rzeźników, więc zabijają na zmarnowanie

Jak na razie potwierdzono ok. 600 zabitych i „zmarnowanych” zwierzęta, ale to może być dopiero początek masakry. NPA przewiduje, że jeśli branża przetwórstwa mięsnego nie znajdzie szybko rozwiązania problemu nraku rzeźników, może być konieczne pozbycie się nawet 150 tys. zdrowych zwierząt. Przekazano również, że hodowcy świń zalewają się łzami, wiedząc, że ich świnie będą zabite tylko po to, by wyrzucono je na śmietnik.

Niewystarczająca liczba rzeźników i pracowników przetwórni powoduje, że ubojnie działają ok. 20 proc. poniżej możliwości, a to z kolei - że hodowle są przepełnione. Szefowa NPA Zoe Davies powiedziała stacji Sky News, że rozmawiała z dorosłymi mężczyznami, którzy płakali na myśl o konieczności przeprowadzenia uboju – podaje Polsat News.

Te zwierzęta hodowali, karmili, opiekowali się nimi, dbali o nie. Zabicie tych, które są całkowicie zdrowe, aby je następnie wyrzucić - to przestępstwo - powiedziała szefowa NPA Zoe Davies.

Jak wyjaśnia Polsat News, w Wielkiej Brytanii brakuje rzeźników, ponieważ wielu pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej pracowników wyjechało w czasie pandemii koronawirusa i nie wróciła. Nowych pracowników nie ma, ponieważ po opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, konieczne są wizy. Brytyjski rząd zaproponował jak na razie 3-miesięczne wizy dla pracowników w transportu towarowego i sektora drobiarskiego, by pokonać kryzys, ale przetwórstwo trzody chlewnej zostało pominięte.

Czytaj także