18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Morderca kontra rodzina ofiary

Zabił dziecko, pozwał jego matkę. "Zniszczyli mi reputację"

Wojciech Kozicki
06.12.2019  11:44
Zabójca dziecka na wolności - chce legalnie zniszczyć rodzinę ofiary
Zabójca dziecka na wolności - chce legalnie zniszczyć rodzinę ofiary Fot: Facebook

Szokująca sprawa w USA – mężczyzna zastrzelił dziecko i twierdzi, że zrobił to w obronie własnej. Uniknął więzienia, a teraz przed sądem domaga się, by wypłacono mu gigantyczne odszkodowanie! Czy George Zimmerman słusznie żąda pieniędzy od matki zabitego dziecka?

George Zimmerman w 2012 roku działał w Sandford na Florydzie jako członek straży sąsiedzkiej. Na jego drodze stanął 17-letni Trayvon Martin wracający akurat ze sklepu i chociaż był nieuzbrojony, to samozwańczy stróż prawa go zastrzelił. Tłumaczył później, że nastolatek zachowywał się podejrzanie i doszło między nimi do kłótni.

Wyszło na jaw, że Zimmerman śledził czarnoskórego nastolatka i nawet zgłaszał na policję, że ten może być uzbrojony w pistolet. Był też przekonany, że Martin zażywał narkotyki.

Finalnie Zimmerman, chociaż był oskarżony o morderstwo drugiego stopnia, nie poniósł żadnej kary, a ława przysięgłych uznała, że zabił w obronie własnej. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła, bo do akcji wkroczył ruch Black Lives Matter (Czarne życie ma znaczenie) i wybuchły protesty. Doszło nawet do próby zabójstwa Zimmermana, gdy w 2016 roku Matthew Apperson ostrzelał jego samochód. Został skazany na 20 lat więzienia.

Zabił dziecko, pozwał jego matkę

Sam Zimmerman postanowił pozwać wrogich sobie aktywistów, którzy jego zdaniem nakłaniali świadków do fałszywych zeznań, zniszczyli mu reputację, przez co wpadł w depresję, nabawił się zespołu stresu pourazowego. Jak podaje theguardian.com, domaga się od rodziny zmarłego, ich prawnika i prokuratora odszkodowania w wysokości 100 mln dolarów.

Przeczytaj więcej
Komentarze