18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyrok za skażone mięso z Lidla

Zjadł burgera i umarł w męczarniach. "Paraliż i upośledzenie"

Wojciech Kozicki
17.09.2019  08:57
Zjadł mrożonego burgera i został skazany na cierpienie - dziecko zmarło w szpitalu
Zjadł mrożonego burgera i został skazany na cierpienie - dziecko zmarło w szpitalu Fot: YouTube

Kolejna tragedia po zjedzeniu burgera. Zmarł 10-letni Nolan Moitte, który został sparaliżowany po zjedzeniu produktu spożywczego z Lidla, zawierającego skażone mięso wołowe.

Burgery wołowe z Lidla w 2011 roku doprowadziły do niewyobrażalnego dramatu we Francji. Jak podaje BBC, okazało się, że produkt był zakażony bakteriami E. coli i zachorowało poważnie 14 dzieci, cierpiąc z powodu infekcji nerek i jelit. Jednym z nich był właśnie Nolan Moitte, który miał wówczas 2 lata. Został sparaliżowany i upośledzony, a w końcu stracił nawet zdolność mówienia z powodu uszkodzenia systemu nerwowego.

Cierpienie chłopca trwało 8 lat, przeszedł liczne operacje. W sobotę 14 września 2019 roku zmarł na oddziale intensywnej terapii we Francji.

Śmierć chłopca to koniec długiego cierpienia. Jego nogi były zdeformowane, kości stały się kruche, nie mógł nawet samodzielnie jeść i przełykać – powiedział Florence Rault, który jest prawnikiem rodziny Moitte.

Ustalono, że mrożone burgery wyprodukowała firma SEB z Saint-Dizier we Francji. Szef firmy Guy Lamorlette stanął przed sądem i usłyszał wyrok w 2017 roku. Za nieprzeprowadzenie kontroli mięsa skazano go na 2 lata więzienia.

Przeczytaj więcej
Komentarze