18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piszą o nas

Zagraniczne media bezlitośnie o wyniku wyborów: "Nacjonaliści z PiS"

29.06.2020  10:19
Zagraniczne media bezlitośnie o wyniku wyborów: "Nacjonaliści z PiS"
Zagraniczne media bezlitośnie o wyniku wyborów: "Nacjonaliści z PiS" Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zagraniczne media zainteresowały się wynikiem I tury wyborów prezydenckich w Polsce. Niestety, w niektórych przypadkach nie ma mowy o dobrej prasie. Szczególnie ostro podsumował sprawę jeden z francuskich portali.

Zagraniczne media często interesują się tak ważnymi wydarzeniami, jak wybory w innych krajach. PiS z uwagi na swoje podejście i stosunek do Unii Europejskiej jest szeroko znany, dlatego tym bardziej nie dziwi fakt, że wszyscy zastanawiają się, kogo wybierze Polska.

Zagraniczne media o wyborach prezydenckich

Najostrzejszych słów na temat wyniku wyborów użyto we francuskim portalu France24. On najmocniej skupił się na konsekwencjach, jakie będzie miał wybór prezydenta dla relacji Polski z Unią Europejską.

Wynik liberalnego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, będzie kluczowy, jeśli chodzi o możliwość dalszego wprowadzania konserwatywnych reform przez rządzących nacjonalistów z PiS, takich jak podważanie niezależności sądów

- napisało France24.

Brytyjski "Guardian" spodziewa się w drugiej turze "walki łeb w łeb" między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim. Dziennikarze "Guardiana" skupili się przede wszystkim na eurosceptycznym i homofobicznym przekazie, kierowanym przez obecnie urzędującego prezydenta do narodu.

Od zdobycia władzy w 2015 roku, PiS wprowadza Polskę na kurs kolizyjny z Brukselą w związku z niszczeniem demokracji i rządów prawa. Po zwycięstwie w zeszłorocznych wyborach parlamentarnych, wygrana Dudy zapewni jego partii wolną rękę na najbliższe lata

- napisał "The Guardian".

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" również zwrócił uwagę na nacjonalizm, lecz tym razem Krzysztofa Bosaka, który również mógł cieszyć się dobrym wynikiem i który według słów tamtejszych dziennikarzy "zaatakował Dudę z prawej strony". Zauważony został również świetny rezultat Szymona Hołowni.

Zagraniczne media zgodnie twierdzą, że teraz czeka nas wszystkich walka między dwiema wizjami Polski. Wszyscy z ciekawością czekają na wynik kolejnej tury. 

Przeczytaj więcej
Komentarze