18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fiesta grzechu w Las Vegas

Hulaszcza zakonnica do więzienia. Zapadł wyrok

Wojciech Kozicki
08.02.2022  12:57
Zakonnica skazana. Urządziła sobie raj w Las Vegas
Zakonnica skazana. Urządziła sobie raj w Las Vegas Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Ta zakonnica z pewnością nie pójdzie do nieba. Siostra z USA zamiast żyć po bożemu, ukradła pieniądze ze szkoły i przehulała wszystko w kasynach w Las Vegas. Sąd wydał w jej sprawie wyrok, a hulaszczy tryb życia będzie ją sporo kosztował.

Siostra Mary Margaret Kreuper z Los Angeles przegięła pałę aż strach. Ukradła setki tysięcy dolarów szkole katolickiej, a następnie ruszyła na podbój kasyn w Las Vegas. Co więcej, ograbiła szkołę St. James Catholic School w Torrance, w której pełniła funkcję dyrektora przez 28 lat. Znała mechanizmy pozwalające przeznaczyć ponad 800 000 dolarów na wydatki, których jej zakon Sióstr św. Józefa z Carondelet nigdy by nie zatwierdził. Przekierowywała czeki na dwa stare konta bankowe, o których inni administratorzy szkoły nie wiedzieli.

Wyrok dla zakonnicy. Czeka ją piekło w więzieniu

Na jaw wyszło, że Kreuper urządzała sobie hazardowe wypady do Las Vegas, Lake Tahoe oraz Temecula. Towarzyszyły jej inne zakonnice, z którymi wydawała pieniądze należące do szkoły podstawowej, w której czesne wynosi ponad 6 tysięcy dolarów rocznie. Wpadła dopiero po przeprowadzeniu nieformalnego audytu.

Sąd nie miał litości dla 80-letniej zakonnicy. Skazał ją na rok i jeden dzień więzienia oraz zobowiązał do oddania ponad 800 tys. dolarów. Co prawda przeprosiła i domagała się złagodzenia kary, ale sąd pozostał nieugięty. Dodała, że przehulała pieniądze szkoły, bo księża zarabiają lepiej niż zakonnice.

Zgrzeszyłam, złamałam prawo i nie mam wymówek – powiedziała siostra Kreuper przed sądem. (Polsat News)