18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wstrząsający raport o pedofilii

Zakonnice gwałciły dzieci krzyżami. Okrutne zbrodnie wychodzą na jaw

Emilia Waszczuk
07.10.2021  14:49
Zakonnice gwałciły dzieci krzyżami
Zakonnice gwałciły dzieci krzyżami Fot: Anneka/Shutterstock

Wstrząsający raport o pedofilii w Kościele katolickim. Tylko we Francji doliczono się trzech tysięcy księży pedofilów i ponad 300 tysięcy ofiar. Na jaw wychodzą przerażające zbrodnie na dzieciach.

Przerażające fakty ujrzały światło dzienne wraz z publikacją raportu o pedofilii w kościele we Francji. Już w weekend szef specjalnie powołanej komisji śledczej (CIASE) Jean-Marc Sauvé poinformował, że w ciągu ostatnich 70 lat w kraju działało około trzech tysięcy księży i zakonników pedofilów. I mowa tylko o duchownych kościoła katolickiego.

Ostatecznie raport został opublikowany we wtorek i wywołał wielki szok wśród społeczeństwa. Komisja badająca sprawy nadużyć seksualnych doliczyła się 330 000 nieletnich ofiar! Większość z nich wykorzystywana była przez księży, część padła ofiarą osób świeckich, ale związanych z kościołem. Wśród sprawców przemocy seksualnej były też kobiety... zakonnice.

Zakonnice gwałciły dzieci krzyżami

Jedną z najbardziej wstrząsających tortur, do jakich miało dochodzić we francuskim Kościele katolickim, były gwałty na dziewczynkach, dokonane za pomocą krucyfiksów. Tych przerażających zbrodni dokonywać miały siostry zakonne. Potwierdzono także przypadki, w których zakonnice zmuszały chłopców do gwałcenia koleżanek.

Francuska komisja badająca sprawę pedofilii w kościele (CIASE) pracowała przez 2,5 roku, analizowała akta sądowe i kościelne, rozmawiała też z ofiarami nadużyć. Udało im się dowieść, że zwierzchnicy kościelni często ukrywali przemoc duchownych, a nawet narażali dzieci na dalsze katusze, kontaktując je z oprawcami. Jak wynika z raportu, aż 80 procent wszystkich ofiar nadużyć seksualnych księży, to chłopcy.

Papież przeprasza

Przewodniczący Konferencji Biskupów Francji przeprosił w imieniu kościoła i prosił "o ułaskawienie oraz przebaczenie". W tym samym czasie papież Franciszek wyraził "wielki żal". Czy kościół odpowie za przestępstwa? I kiedy Polska doczeka podobnego rozliczenia się z prawdą?

Czytaj także