18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ktoś tam nagrzeszył

Zakonnice po misjach są... w ciąży. Skandal rozsadza mury klasztorne

06.11.2019  16:11
Zakonnice po misjach są... w ciąży. Skandal rozsadza mury klasztorne
Zakonnice po misjach są... w ciąży. Skandal rozsadza mury klasztorne Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Zakonnice były na misjach w Afryce, a teraz obie spodziewają się dzieci. Skandal wstrząsnął klasztorną wspólnotą. Przyszłe matki nie komentują sprawy.

Dwie zakonnice wyjechały na misję do Afryki. Po powrocie do swoich klasztorów, obie nie czuły się najlepiej. Dopiero po jakimś czasie odkryły, że wkrótce będą matkami. Uświęconymi murami wstrząsnął niewyobrażalny skandal.

Zakonnice zaszły w ciążę na misjach w Afryce

Jedna z dwóch zakonnic na co dzień, przed misjami przebywała w klasztorze w prowincji Mesyna we Włoszech, druga zaś była... matką przełożoną i zajmowała się osobami starszymi w okolicy Ragusa na Sycylii. Teraz wszystko wskazuje na to, że obie kobiety porzucą życie zakonne i zajmą się wychowaniem dzieci już jako osoby świeckie.

Całą sprawę opisał dokładnie "Corriere della Sera". Zakonnica z prowincji Mesyna po powrocie z Afryki zaczęła uskarżać się na bóle brzucha. W końcu zawieziono ją do lekarza, który z ogromny zdziwieniem stwierdził, że kobieta jest w stanie błogosławionym (choć w jej wypadku nie wydaje się to być rzeczywistym błogosławieństwem). Po diagnozie została ona przeniesiona do Palermo.

Żałuję tego, co się stało. To nie są przyjemne sprawy. Nasza licząca 1,2 tys. osób społeczność jest zaskoczona. Ta sytuacja została źle załatwiona i mało prywatnie

– powiedział agencji prasowej  Adnkronos burmistrz miasteczka Salvatore Riotta.

Druga zakonnica pochodziła z Madagaskaru i po odkryciu, że jest w ciąży, sama postanowiła, że wróci do swojej ojczyzny by wychować dziecko. 

Czytaj także