18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka tragedia

Żałoba i rozpacz. Nie żyje matka premiera

14.09.2021  08:35
Wielka Brytania: Nie żyje matka premiera
Wielka Brytania: Nie żyje matka premiera Fot: Shutterstock

Boris Johanson premier Wielkiej Brytanii stracił najważniejszą kobietę w swoim życiu. Jego krajem wstrząsnęła wieść o śmierci matki polityka. Jak się okazuje, do jej zgonu doszło stosunkowo nagle i niespodziewanie.

Czy cały kraj Borisa Johansona ogarnie teraz żałoba narodowa? Premier Wielkiej Brytanii musi poradzić sobie z najboleśniejszą stratą w życiu każdego człowieka — nie żyje bowiem jego ukochana matka. 

Wielka Brytania: Nie żyje matka premiera

Jak informuje dziennik "Daily Telegraph" matka brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, Charlotte Johnson Wahl, zmarła nagle w poniedziałek w szpitalu w Londynie w wieku 79 lat. Czołowy brytyjski polityk nie spodziewał się tej straty.

Matka Borisa Johansona była z zawodu malarką, a od 40 roku życia walczyła dzielnie z chorobą Parkinsona. Poza obecnym premierem Wielkiej Brytanii miała jeszcze trójkę innych dzieci. W 1979 roku ona i jej mąż zdecydowali się na rozwód.

"Daily Telegraph" zaznacza, że Boris Johnson określił swego czasu matkę jako "najwyższy autorytet" w swojej rodzinie i przypisał jej zaszczepienie w nim przekonania o równej wartości każdego ludzkiego życia.

Natomiast zmarła pani Johnson Wahl w 2015 r. powiedziała o swoim najstarszym synu, że ma miękkie serce. Z pewnością była dumna, obserwując sukcesy zawodowe wszystkich swoich dorosłych pociech. Tym bardziej że miała jeszcze córkę Rachel, która jest dziennikarką i synów Jo, który przez pewien czas zajmował stanowiska w rządzie na szczeblu wiceministra i Leo, zajmującego się ochroną środowiska.

Pozostaje nam szczerze współczuć premierowi Wielkiej Brytanii i całej jego najbliższej rodzinie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej