18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

!!!

ZAMACH NA PREZYDENTA! Przesyłka z trucizną, nie ma antidotum

20.09.2020  14:24
Zamach na Donalda Trumpa. Sprawę bada FBI
Zamach na Donalda Trumpa. Sprawę bada FBI Fot: Nicole Glass Photography/Shutterstock

Prezydent Donald Trump zaatakowany. Polityk stał się ofiarą zamachu, w którym próbowano otruć go rycyną. Sprawę bada FBI.

Szok w USA. Służby przechwyciły niebezpieczną kopertę, zaadresowaną do Donalda Trumpa. W tajemniczej przesyłce znaleziono potencjalnie niebezpieczną substancję. Już wiadomo - ktoś chciał otruć prezydenta.

Donald Trump zaatakowany. Trucizna w liście

W liście do Donalda Trumpa umieszczono rycynę - silnie toksyczne białko, które zabija człowieka w ciągu kilkudziesięciu godzin od dostania się do organizmu. Rycyna jest często stosowana w zamachach terrorystycznych. Wywołuje tragiczne w skutkach obrażenia wewnętrzne, takie jak krwotok, uszkodzenie wątroby, nerek i układu krwionośnego. Do dziś nie wynaleziono na nią skutecznego antidotum.

Koperta z niebezpieczną trucizną została przechwycona w jednej z sortowni. Teraz sprawę bada Federalne Biuro Śledcze (FBI). Jak zapewniają, nie ma "zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego".

Jak donosi agencja Reutera, trucizna została wysłana do Donalda Trumpa z Kanady. Szczegóły nie są jednak znane. Biały Dom odmawia komentarza w sprawie.

Przeczytaj więcej
Komentarze