18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat

Kierowca staranował pieszych! Ludzie nie żyją, jest wielu rannych

Emilia Waszczuk
01.12.2020  15:03
Kierowca staranował pieszych w Trierze
Kierowca staranował pieszych w Trierze Fot: DPA/Associated Press/East News

Zamach w Niemczech? Kierowca celowo zaatakował i staranował samochodem przypadkowych ludzi. Media informują o ofiarach śmiertelnych.

Co najmniej dwie osoby zginęły, a kilka (mówi się nawet o kilkunastu) poniosło obrażenia i jest rannych po zamachu, do którego doszło w mieście Trewir (Trier) w Niemczech.

Sprawca ataku z dużą prędkością wjechał autem na deptak w nieopodal głównego rynku w Trewirze i staranował pieszych. Świadkowie twierdzą, że zrobił to celowo, a ofiary dosłownie "wzleciały w powietrze". Na miejscu zdarzenia pracują pogotowie ratunkowe i policja. 

Zamach terrorystyczny?

Mieszkańcom miasta odradza się przebywania w okolicach ataku i zaleca się unikanie dużych skupisk ludzi. Policja nie jest na razie w stanie określić, co było przyczyną ataku, ani jaki jest jego charakter - czy to wypadek, morderstwo, czy może zamach terrorystyczny.  Szary Range Rover, którym dokonano zbrodni, został zatrzymany. Policja aresztowała sprawcę - niemiecki Bild donosi, że mogła nim być kobieta.

Wkrótce policja zorganizować ma konferencję prasowa, w której poinformuje o zdarzeniu i wstępnych ustaleniach. Tymczasem burmistrz Trewiru Wolfram Leibe podaje, że w ataku cięzko rannych zostało aż 15 osób.

Przeczytaj więcej
Komentarze